Amžina kova su paauglystės spuogais

Amžina kova su paauglystės spuogais

Paauglystė – ne tik metas, kuomet bet koks kritiškas žodis gali sukelti ašarų lietų. Tai ir laikas, kai stebi savo išvaizdą po didinamuoju stiklu ir bet kokie nemalonūs jos pokyčiai varo į neviltį. O ką jau ir bekalbėti apie spuogus, kurie lyg tyčia dažniausiai sudarko pačios gražiausios šventės nuotraukas, pūpso ant nosies, kai sutinki gatvėje visus didžiausius savo priešus ar ima ir piktdžiūgiškai išdygsta prieš pasimatymą su Tuo vaikinu ar Ta mergina. Taigi, kaip laimėti kovą su šiais spalvingą paauglio gyvenimą tamsia spalva dažančiais ir pyktį keliančiais pabaisomis?

Svarbiausia – higiena

Odą valyti  ir prižiūrėti būtina ne tik tiems, kas turi problemų dėl varginančių spuogų, bet ir tiems, kurie trokšta, kad idealia laikoma oda tokia išliktų ir toliau. Vanduo ir prausimosi priemonės ne vienam padėjo jei ne atsikratyti spuogų visam laikui, tai bent jau pristabdyti jų plitimą. Žinoma, svarbu pasirinkti tinkamas, tavo odos tipui tinkamas priemones. Tai padaryti padės kosmetologės, kosmetikos parduotuvių konsultantės – nebijok klausti ir domėtis. Nevenk ir liaudiškų priemonių – veido odai atgaivinti ir valyti puikiai tinka agurkai, ramunėlių ištraukos. Žinoma, jei spuogai dideli ir skausmingi, o nei vienas prausiklis ar kremas nedavė jokios naudos drąsiai konsultuokis su dermatalogu – jis ne tik pasakys, ką daryti, kad veido oda pagytų, bet ir patars, kokią kosmetiką gali naudoti, kaip odą prižiūrėti ir puoselėti.

Ant veido – jokių kosmetikos „atsargų“

Spuogų plitimui nėra geresnės terpės nei visomis vaivorykštės spalvomis švytintis ant veido likęs vakarykštis makiažas. Niekada neik miegoti, nenusivaliusi veido. Ši problema – gana dažna tik pradėjusioms dažytis jaunoms panelėms. Patikėk, geriau vakare paaukoti porą minučių, nei ryte gremžti nuo paakių tušo gabalus ir stebėtis, iš kur ant skruosto atsirado Vezuvijaus dydžio spuogas.

2 psl. »

Komentarai (18)

Ineta 2015-01-06 23:51
Sveiki, man 13 metų ir mane jau 3 metus kankina tie spuogai.. Jų vis daugėja ir daugėja ir niekas nepadeda. Ar būtų galima man tokiai jaunai pašalint juos lazeriu?
? 2014-10-25 09:30
sveiki man yra 14metu kovoju su spuogais jau 1metus gal galit patart kaip ju atsikratyt greiciausiu budu?
Paauglys 2014-06-14 23:22
Man yra 14metu, ir as su spuogais nekovoju... Bet pradejau Rukyti, ar rukymas gali kaip nors pasalinti spuogus? ar kaip tik ju padauges? prasau atsakykite
Ania 2013-10-02 22:10
Man 30, bet vis turejau spuogu. Uztruko ilga laika, kol issiaiskinau nuo ko man tie spuogai - ogi nuo pieno produktu! Nustojau valgyti visus pieno produktus, iskaitant jogurtus, pelesinius surius ir praktiskai isnyko spuogai. Taip pat isgeriu bent 1,5 litro vandens (sriubos ir arbatos i tai nesiskaiciuota). O visokie veidu sveitimai tai tik pinigu metymas. Aisku veida reikia prausti, bet spuogai ne nuo nesvaros kyla, o nuo bakterijos. Bukim grazus!
Simona 2013-09-25 20:19
Dovile, tu *ebilė. Juk parašyta, kad uždirbant 2000lt negaila išleist 100lt, o ne, kad 2000lt kainuoja procedūra. Skaityt pats metas išmokt.
Kristina 2013-03-17 10:38
Norejau paklausti, ar galima daryti mechanini veido valyma 16 metu amziaus asmeniui, ne per jauna oda tokiam traumavimui?
Paula 2012-11-02 03:46
Roaccutane vadinasi. Netikėjau kad man padės, nusipirkau, ir tikrai padėjo, išgėriau kokias tris dėžutes tų silpnesnių ir man tikrai labai padėjo, tik stiprūs šalutiniai poveikiai, siaubingai džiūsta oda, ypač lūpos, slanka plaukai. Bet kadangi viską sausina, sausina ir jūsų spuogus, neauga jokie nauji balti, o tie mažiukai pradeda nykti. Dabar nevalgau nieko iš miltų, stengiuos išgerti bent pusantro litro vandens per parą. Tikiuos padėjau jum, aš nebeturėdama spuogų esu tikrai labai laiminga!
Paula 2012-11-02 03:40
spuogus, tada tvarkiausi veidą su lazeriu, tikrai nepigus dalykas, po keleto kartų tik daugiau išbėrė, išsigandau, bet daktarė pasakė kad taip turi būt, kad veidas pats valosi iš vidaus, nes sujudinome visus sluoksnius kuriuose buvo spuogai, po gydimo oda gražesnė, bet viso kurso nebaigiau, nes brangu ir oda pasidarė daug plonesnė, neminėjau kaip siaubingai skauda tos procedūros metu...
Beveik prieš metus radau užsienio internetinėse svetainėse komentarus apie vaistus nuo spuogų
Paula 2012-11-02 03:36
Na aš turėjau problematišką odą, buvau susipirkus viską, ką tik siūlė vaistinės. Mėgdavau išspaust baltus spuogus, slėpdavau po pudros sluoksniu, vaikščiojau į soliariumą būdama labai jauna, tik pabloginau viską. Vėliau pradėjau vaikščiot pas kosmetologes, kas savaitę, dėdavo visokias kaukes, mechaniškai šalindavo, vėliau pradėjau daryti rūgštinius valymus, kas savaite ir kaina nemaža. Dabar, ka pati dirbu, galiu sau leisti daugiau. Taigi internete labai daug ieškojau, skaičiau viską apie
to lukrecija 2012-10-21 12:00
lukrecija, wtf? ka tu cia parasiai, beraste zasie

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas