Kaip kovoti su emociniu valgymu?

Kaip kovoti su emociniu valgymu?

Priaugate svorio, nes su stresu, nerviniais sukrėtimais ir kitomis problemomis kovojate pasitelkę į pagalbą maistą? Jaučiate jam psichologinę priklausomybę? Tada šis straipsnelis – jums. Štai ką tokiu atveju pataria psichologai ir sveiko gyvenimo būdo mokytojai.
 
Persivalgymas – ryškus psichologinės priklausomybės požymis. Užuot pasistengę suvokti savo tikruosius norus ir troškimus, baimės, nerimo ir blogos nuotaikos priežastis, žmonės labiau mėgsta slėptis, bėgti, t.y. užkąsti ko nors skanaus. Dažniausiai tokie skanėstai būna labai kaloringi ir tampa augančio svorio priežastimi.
 
Įprotis sekti savo emocinę būklę išlaisvina iš šios priklausomybės. Kai į galvą šauna nemaloni mintis, psichologai rekomenduoja išbandyti vieną techniką.

Paprastai nerimą ir savigraužą lydi tokios mintys: „Kas, jeigu man nepavyks?“, „Kas būtų, jei būčiau pasielgęs kitaip?“ Jos įkyrios ir jų sunku atsikratyti, todėl kai jos užklumpa, nukreipkite dėmesį į kūno pojūčius: ar jaučiate raumenų įtampą, ar pakito pulsas, kvėpavimas, ar neskauda pilvo, krūtinės, kitų kūno dalių. Išanalizavę mintis ir būseną, sutelkite dėmesį į kvėpavimą.
 
Pajuskite kiekvieną įvėpimą ir iškvėpimą, ir nemalonūs pojūčiai išnyks. Jie gali jus blaškyti ir kvėpavimo praktikos metu, todėl jei taip nutiko, įsivaizduokite, kad nemalonios mintys – tai debesys, plaukiantys jūsų kūnu ir sąmone, o kvėpavimas – vėjas, lengvai nunešantis jas tolyn.
 
Nereikia nuo savęs vyti minčių – tiesiog sekite savo kvėpavimą. Nieko sunkaus, o efektas – garantuotas!

Komentarai