Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.

Kada jos prasideda?

Kada turi prasidėti pirmosios mėnesinės? Kas tai yra? Tai pirmieji klausimai, kylantys paauglėms lytinio brendimo laikotarpiu (o kartais ir anksčiau). Bet kuri medicinos enciklopedija pateiks išsamią informaciją apie šį reiškinį. Paprastai tariant, tai esminis moters organizmo vystymosi lūžis. Pirmosios mėnesinės reiškia, kad pradeda veikti reprodukcinė funkcija, liudija apie galimybę pastoti ir susilaukti vaikų. Paprastai taip nutinka apie 12–14 gyvenimo metus, tačiau nebūtinai – viskas priklauso nuo to, kaip greitai mergaitė bręsta, kuo ir kaip maitinasi, nuo jos gyvenimo sąlygų (taip pat ir ekologinių). Pasitaiko atvejų, kad pirmosios mėnesinės prasideda sulaukus 10, o kartais jų tenka palaukti iki 15 metų.

Pirmieji pranašai ir kitos ypatybės

Prieš pirmąsias mėnesines dažniausiai kas mėnesį jaučiamas nežymus skausmas pilvo apačioje, šiek tiek padidėja krūtinė. Tada atsiranda kraujingų išskyrų – arba labai gausių, arba visai nedaug. Kiek truks pirmosios mėnesinės, tiksliai neatsakys nė vienas gydytojas (tai labai individualu). Vienoms jos tęsiasi vos 2–3 dienas, kitoms – net 8.

Tikslus dienų skaičius, kaip ir menstruacinis ciklas, susireguliuoja ne iš karto. Turi praeiti bent metai ar pusantrų, kol menstruacijos taps daugiau ar mažiau reguliarios, todėl baimintis, kad pertraukos per didelės, nėra pagrindo – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu nuo pirmųjų mėnesinių praėjus dvejiems metams ciklas vis dar chaotiškas, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

2 psl. »

Komentarai (28)

9 M. 2014-04-23 15:53
Sveiki, man 9 m. rugpjucio menesi 10 turiu problema
1. Man skauda naktimis pilvo apacia
2. krutine 7 cm. tik minksta
3. Man krutine labai skauda jei galite atsakykite i siuos klausimus
1. Ka daryti kad naktimis neskaudetu pilvo?
2. Ka daryti jei man bega iskyros lipnios ir niesti kaip nuraminti niezuli.
3. Ka daryti kad sukietinciau krutine?
beje man bega iskiros baltos spalvos lipnios bekvapes.
gaktos skirtije jau auga plaukai. turiu spogu
danute 2014-02-26 16:31
Sveiki,as manau nieko baisaus,man irgi taip buvo 16m prasidejo menesines,manau reikia palaukt,atsipalaidot ir viskas bus gerai
SOS 2014-02-25 23:46
Sveiki, iškilo viena problema. Man 15 metu ir kovo mėnesi bus 16 , o mėnesinės dar neprasidėjo. Buna, kad skauda pilvo apacia(bet rėtai), krutine gana didele ir jau ilgokai bega gelsvos lipnios iskyros. O mėnesiniu NĖR, man baisu.
pagalba 2014-02-21 20:38
Sveikos norejau pasakyti kad yra is slapimo uzdegimas gelsvokas ir pries menesines yra gelsvos iskyros kaip atskirti? Lengva pries menesines gelsvos iskyros nesmirdi o uzdegimo iskyros smirdi!
...... 2014-02-21 20:34
Cia as ta pati 9 m. Beje auga daug spogu plaukus plaunu kiekviena vakara pazastise ir gaktos skirtije turiu mazai sviesiu plaikeliu!
..... 2014-02-21 20:32
Sveikos man 9 m. Krutine kazkur 6 cm. Labai skauda naktimis skauda pilvo apacia neina uzmigt jau ilgokai bega gelsvos lipnios iskyros viena diena radar rudu iskyru po 2 Val. Kelis laselius raudonus ir po keliu dienu nieko! Nuo iskyru kelnaites visos kaip klijais isteptos neina isplauti ka patartumet daryti?
Liveta 2014-02-03 16:41
Labadiena man bus sio menesio17d 13 praitu metu birzelio 7diena.ant kelnaiciu pastebejau iskiru plaukai taipat uzauge o kada gali prasideti menesines
:-) 2014-01-15 15:44
labas.man prasidejo menesines pries kelias dienas .man 11m. ar tai nornalu ?
:-* 2014-01-13 20:46
man labai patinka pirsta kisti y imtyvia vieta ir judinti ar tai nôrmalu?
Patarkit... 2013-11-22 12:56
Man menesines prasidejo kaip dar 13 nebuvo,sia vasara.Dabar man jau 13,kokius 4 menesius jau vyksta,viskas labai graziai,laiku.Pries susirgima visiskai neaugo krutine.Truputi paaugo,ir nustojo.Dabar nezinau kas darosi,krutine zaibiskai augti pradejo...Kaskokie lyg ir randeliai atsirado aplink krutis.Mama sake,kad nuo per greito augimo,ir liks visa gyvenima....Ka daryt?Ipac kad tik puciasi krutine,o speneliai net neauga,neprisitaiko..Mama sake kad augs ir augs,jei dabar taip greit...Bet del tu ra

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių

Kitas faktas