Pratimai gražesnėms kojoms

Pratimai gražesnėms kojoms

Numesti svorio ir pagražinti kūno linijas gali kiekvienas – tereikia noro ir pastangų. Šį kartą siūlome keletą pratimų gražesnėms kojoms.
 
Bendrieji patarimai:
 

  • Geriausia motyvacija rūpintis savo figūra – pavyzdys, kaip atrodote „prieš“ ir „po“. Prieš pradėdami sportuoti, nusifotografuok savo kojas veidrodyje.
  • Išsikelkite konkretų tikslą. Žvelkite realistiškai ir aiškiai sau apsibrėžkite, ko siekiate (pavyzdžiui, jūs norite, sumažinti šlaunų apimtis 1 cm, o sėdmenis – 2 cm). Tik nepersistenkite ir nepamirškite, kad kūnas turi atrodyti proporcingai.
  • Laikykitės disciplinos. Pratimus reikia daryti reguliariai, geriausia – penkis kartus per savaitę . Viena treniruotė gali trukti nuo 8 iki 45 minučių (priklauso nuo jūsų užsibrėžto tikslo).
  • Sureguliuokite savo mitybą: 40 % angliavandenių, 40 % baltymų ir 20 % riebalų.
  • Valgykite mažomis porcijomis, nuo penkių iki šešių kartų per dieną, kad jūsų organizmui netrūktų energijos. Tai padės išvengti tiek alkio, tiek persivalgymo.
  • Atliekamų pratimų skaičių reikia palaipsniui didinti.
  • Kiekvieną dieną atlikite tempimo pratimus, kurie padės nesustingti raumenims. Taip kūnas lengviau apsipras su padidėjusiu fiziniu krūviu.
  • Po dušo ar vonios patrinkite šiurkščia kempine problemines zonas - pradėkite nuo kojų pirštų ir baikite pilvu. Trinkite stipriai, kad oda paraustų ir imtų degti - tik tada kraujotaka suaktyvės, oda darysis lygesnė. Ši priemonė ne tik efektyviai mažina celiulitą, bet ir gerina kraujotaką bei degina riebalus.

 
 
Pratimai kojoms:
 
 
Pritūpimai. Vienas geriausių pratimų kojoms, padedantis atsikratyti riebalų nuo šlaunų. Nors tai pratimas viršutinei šlaunų daliai, pritūpimai padės ir formuojant sėdmenis bei blauzdas. Galimi skirtingi variantai (t.y. galite daryti pritūpimus „tradiciškai“, su svoriais arba priešais save pasistatę kėdę ir pan.).
 
a) Darydami pritūpimus stovėkite tiesiai, pėdos – pečių plotyje. Sulenkite kelius ir leiskitės žemyn, t.y. palengva pritūpkite. Nugarą laikykite tiesiai ir pabūkite tokioje padėtyje kelias sekundes, tada grįžkite į pradinę padėtį ir pratimą kartokite nuo 10 iki 12 kartų.
 
b) Pritūpimai ir mostai. Šis pratimas sujungia kelis pratimus į vieną: padarykite negilų įtūpstą ir tada vieną koją tieskite į šoną, tada vėl darykite įtūpstą ir tieskite kitą koją į šoną. Ir taip – 30 sekundžių.  Arba galite pusę minutės įtūpstą kombinuoti su viena koja, ir dar pusė minutės su kita koja.
 
c) Pilni pritūpimai (3 kartus po 15 pritūpimų). Atsistokite tiesiai, kojos - pečių plotyje. Tūpkite žemyn, kol užpakaliu paliesite kulnus, atsistokite.
 
Įtūpstai (3 kartus po 15 įtūpstų). Tinka tiek vyrams, tiek moterims. Patogu, nes galima daryti ir namuose. Įtūpstus galima atlikti ir su svoriais. Atsistokite tiesiai, kojos - pečių plotyje. Ženkite didelį žingsnį į priekį, tačiau užpakalyje likusios kojos nepristatykite. Tūpkite žemyn kaip įmanoma žemiau ir kilkite į viršų. Įtūpsto metu priekinė koja turi būti statmena grindims. Kiekviena koja darykite 3 kartus po 15 įtūpstų.
 
Pratimas „Kėdė“ (3 kartus po 30-50 sekundžių). Atsistok prie sienos ir atsiremkite į ją nugara. Sulenkite kojas ir tūpkite žemyn, kol šlaunys taps lygiagrečios grindims. Laikykite šią „kėdutės“ padėtį bent 30 sekundžių.
 
Pagalvėlės spaudimas (15 kartų kaskart palaikant po 3 sekundes). Atsisėskite ant kėdės krašto, tarp kelių suspauskite nedidelę pagalvėlę arba minkštą kamuoliuką. Spauskite kuo stipriau , laikykite šioje padėtyje 3 sekundes. Atleiskite ir vėl pakartokite. Kartoti reikia 15 kartų.
 
Pratimas viršutinei kojų daliai. Atsistokite tiesiai ant vienos kojos, tuo tarpu kitą koją per kelį sulenkite - ištikite. Pratimą kartokite apie 30 sekundžių. Po to tą patį atlikite su kita koja (taip pat skirkite pusę minutės).
 
Kojos sukimas. Pratimas viršutinei ir vidinei šlaunų pusei. Atsigulkite ant nugaros. Sudėkite rankas po sėdmenimis, kad jos būtų dešinės pėdos pusėje. Kairę koją pakelkite ir atlikite 10 apsukimų pagal laikrodžio rodyklę ir 10 apsukimų prieš laikrodžio rodyklę. Koją nuleiskite ir atlikite tą patį dešine koja.
 
Pasispardymas. Nugara tiesi, kojos pečių plotyje. Viena koja spirkite atgal ir tieskite į šoną, vėl pakartokite tą patį. Koja per kelį turi būti sulenkta. Kad jaustumėtės stabiliai, ranka galite pasilaikyti už kėdės ar stalo. Kiekvienai kojai skirkite 30 sekundžių.
 
Sukryžiavimas. Atsistokite ant vienos kojos, o kitą koją tieskite šiek tiek į šoną ir į priekį, kad šiek tiek susikryžiuotų su kita koja. 30 sekundžių skirkite vienai kojai, ir tiek pat – kitai.
 
Pasistiebimai.  Kojos pečių plotyje, rankos sudėtos už nugaros ir sulenktos per alkūnes, nugara tiesi. Išrieskite užpakaliuką ir pasistiebkite ant kojų pirštų. Taip stenkitės išsilaikyti kelias sekundes, o tuomet grįžkite į pradinę padėtį – išsitieskite. Pratimą kartokite 10–12 kartų.
 
„Karpymas“. Atsigulkite ant nugaros ir iškelkite abi kojas stačiu kampu. Tuomet išskėskite kojas į šalis, nepamiršdami išlaikyti tiesią nugarą, prigludusią prie kilimėlio/ grindų, ir statų kampą. Po poros sekundžių kojas vėl suglauskite. Pratimą pakartokite apie 40–50 kartų. Naudinga ne tik blauzdoms, bet ir apatinei pilvo daliai.
 
Gražios ir tvirtos kojos, daili figūra – pasididžiavimas ir siekiamybė. Pridėkite dar ir gerą nuotaiką, ir tikrai galėsite džiaugtis rezultatais!

Komentarai