Pediatrės konsultacija. Ar sergant būtinas lovos rėžimas?

Pediatrės konsultacija. Ar sergant būtinas lovos rėžimas?

Laba diena,

mano sūnui 5 metukai. Jis lanko darželį, tačiau nuolatos serga. Suprantu, kad pirmas dalykas, kurį turiu padaryti, tai stiprinti vaiko imunitetą, bet kaip elgtis pačios ligos metu? Įprastai mes laikomės lovos rėžimo, geriame aviečių arbatas ir bandome natūraliai išprakaituoti ligą. Tačiau kažkur skaičiau, kad lovos rėžimas, esant paprastam peršalimui, tikrai nėra būtinas, o vaikui netgi galima pabūti lauke gražiu oru. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

Daiva


Taip, iš tiesų, lovos rėžimas vaikams pakankamai sudėtinga procedūra, nebent  pats vaikas savo noru dėl tikrai blogos savijautos jo laikosi. Paprastai, jeigu vaikas nekarščiuoja, lovoje gulėti tikrai nėra reikalo, o juk tai ir nuobodu. Kitas reikalas yra namų rėžimas. Ūmiu ligos periodu tikrai patartina pabūti namuose, vengti viešų vietų: parduotuvių ir kt. Taip vaiko organizmas savaime daugiau ilsisi, nepatiria triukšmo ir pašalinių dirgiklių poveikio.

Šiltuoju metų laiku be abejo ir namuose sunku nulaikyti nekarščiuojantį, o tik sloguojantį, kosėjantį vaiką. Jeigu gyvenate nuosavame name, tuomet tikrai naudinga pakvėpuoti grynu oru nebėgiojant ir nesukaistant savo kieme. Daugiabučių atveju svarbu vengti dulkių ir automobilių išmetamųjų dujų, kad dar labiau nedirginti ir taip dirglių ligos metu kvėpavimo takų. Pasivaikščiojimas parke tikrai nepakenks.


 

 

Daugiau vaikų ligų gydytojos atsakymų rasite: Aurima Dilienė
Vaikų ligų gydytojų svetainė: www.vaikupoliklinika.lt


Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]


 

Komentarai (1)

Kamile 2012-05-18 09:02
O kam ta lova jei vaikas gerai jauciasi? :)