Menstruacijų ciklas skaičiuojamas nuo pirmos mėnesinių dienos iki kitų menstruacijų pirmos dienos, vidutinė jo trukmė – 28 dienos. Jis laikomas normaliu, jeigu jo trukmė svyruoja nuo 21 iki 35 dienų (paauglėms 21 – 45 dienų), kraujavimas tęsiasi 3 – 7 dienas, jo metu netenkama 30 – 80 ml kraujo. Jei ciklas trunka ilgiau ar trumpiau, sakoma, kad ...
Mėnesinės – jau savaime stresas, o jeigu jos prasideda netikėtai... Nėra tikslių būdų nustatyti, kad jos prasidės, tačiau joms pasiruošti iš anksto ir nuspėti bent apytikslį laiką ir trukmę – tikrai galima.
Kiekvienos moters „laikrodukas“ yra individualus – paprastai jų menstruacijų ciklas gali svyruoti nuo 21 iki 35 dienų, tačiau pasitaiko, kad mėnesinės vėluoja dieną arba dvi, arba prasideda pora dienų anksčiau. Tai – taip pat normalu. O štai jeigu mėnesinės vėluoja 5 dienas ir daugiau, galima sakyti, kad jos užsilaiko. Taip dažniausiai reiškia n...
Su menstruacinio ciklo sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria beveik kiekviena dailiosios lyties atstovė, tačiau viena – kai ciklas sutrinka retkarčiais, atsitiktinai (pavyzdžiui, dėl streso), o visai kas kita – kai mėnesinės vėluoja nuolat. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?
Vasara – daugelio iš mūsų mėgstamas metų laikas, tačiau dailiosios lyties atstovėms jis atneša ne tik geresnę nuotaiką ar įdegį... Jau paprastai komfortu nepasižyminčios mėnesinių dienos karštuoju metų laiku tampa dar sudėtingesnės: pagausėjęs kraujavimas, prakaitavimas, o kur dar kelionių metu kylantys nepatogumai! Kaip palengvinti šias dienas?
Yra daugybė būdų, padedančių sumažinti diskomfortą „tomis“ dienomis. Vienas iš jų – mitybos pakoregavimas.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.