Kraujas iš nosytės. Ką daryti?

Kraujas iš nosytės. Ką daryti?

Kartais kraujas iš nosies pradeda bėgti visiškai netikėtai. Suaugusieji žino, kad tokius nemalonumus neretai sukelia stresas, padidėjusi įtampa ar tiesiog nuovargis. Tačiau ar vaikams galioja tos pačios priežastys, kaip ir suaugusiems?

Ar gali kraujas bėgti be priežasties? Deja, tokio dalyko, kaip kraujo bėgimas be priežasties – tiesiog nebūna. Jei bėga kraujas, vadinasi tai kažkas įtakojo. Nereikia baimintis, nes dėl netikėto kraujo proveržio 90% kaltos plonytės kapiliarinės kraujagyslės, išsidėsčiusios apatinėje nosies pertvarėlės dalyje. Visos vaiko kraujagyslės slepiasi po gleivinės apvalkalu, kuris kol kas yra labai plonas, todėl net ir menkiausias pažeidimas (tarkim stipriau išpūsta nosis) arba padidėjęs spaudimas (kurį gali sukelti labai aktyvus žaidimas ir staigūs judesiai) gali sukelti kraujagyslių įtrūkimą. Kraujas iš nosies gali pasirodyti net ir tuo atveju, jei namuose paprasčiausiai per sausa: gleivinė išsausėja, apvalkalas įtrūksta ir  prasideda nesmarkus kraujavimas.

Kai kurie vaikai labai jautriai reaguoja į orų permainas. Besikeičiantis slėgis lauke sukelia spaudimo padidėjimą ar sumažėjimą, taigi visa tai tiesiogiai susiję su kraujagyslių darbu. Vos tik kraujagyslės išsiplečia, jų sienelės neatlaiko spaudimo ir plyšta.

Kaip išvengti kraujavimo iš nosies?

Kuo jautresnis organizmas ir silpnesnė imuninė sistema, tuo sunkiau bus išvengti nepageidaujamo kraujavimo. Jei kraujavimas kartojasi nuolatos, siūlome apsilankyti pas gydytoją, kuris nustatys tikslią to priežastį, tačiau yra ir keletas naudingų patarimų, kurių derėtų laikytis kiekvieną dieną:

 

  • Stebėkite vaiko elgesį. Atpratinkite jį krapšyti nosį pirštais. Jei nosis nešvari, ją reikia atsargiai išpūsti arba praplauti specialiu vandeniu.
  • Jei namuose oras ganėtinai sausas, įsigykite drėkintuvą arba ant radiatorių pastatykite paprasčiausius indelius su vandeniu.
  • Stiprinkite vaiko imunitetą duodami daugiau vaisių ir daržovių, kuriuose gausu vitaminų ir mikroelementų. Stebėkite, kad vaiko mityba būtų subalansuota ir jam netrūktų geležies bei vitamino C.

2 psl. »

Komentarai (3)

Lina 2014-09-21 13:49
Mano sunui irgi bega kraujas, na jis nebego apie 3 metus na bego vakar ir dabar bega jam 11 metu :)
Agne 2014-05-07 08:56
duokit isgerti askorutino tableciu,bent jau 10 -20d po 1 tabl 3 k.diena,askorutinas stiprina kraujagysliu sieneles.
Lina 2014-02-10 21:44
Mano sunui irgi kartais kraujuoja nosyte ,jam 7 darem kraujo tyrima ,sake viskas tvarkoj,bet kiekviena karta labai issigastu :(

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas