Plastinės operacijos: štai ką svarbu apie jas žinoti

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Plastinės operacijos: štai ką svarbu apie jas žinoti

Pastaruoju metu plastinės operacijos darosi vis populiaresnės ir mažiau stigmatizuojamos. Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame apie tai, kokios inovacijos atsiradusios šioje srityje.

 

Gydymo įstaigos yra vieta, kurioje yra rūpinamasi brangiausiu mūsų turtu - sveikata. Būtent šios įstaigos per pastarąjį dešimtmetį labai stipriai pasikeitė. Šiuolaikinės gydymo įstaigos išsiskiria ir tuo jog, jose yra atliekamos plastinės chirurgijos procedūros. Tiesa, ne visada tik dėl estetinių priežasčių. Gydytojas Donatas Samsanavičius teigia, kad plastinių operacijų priežastys yra labai įvairios: „Pirma ir dažniausia priežastis yra senatviniai pakitimai. Veide atsiranda raukšlių, perteklinės odos ir žmonės norėdami atrodyti jauniau, renkasi plastines operacijas. Kita kategorija yra operacijos, kurios atliekamos dėl sveikatos priežasčių. Vienas iš dažnų atvejų – moteris po nėštumo turi prasiskyrusius raumenis, kas ne tik sukelia pilvo išsipūtimą ir pakitusią formą, bet gali atsirasti ir išvarža, vėliau pilvo skausmai. Dažniausiai Lietuvoje atliekamos operacijos yra po nėštumo pakitus kūno formoms“.

 

Sparčiai populiarėja ir naujos kartos procedūros, tokios, kaip plaukelių šalinimas lazerio pagalba. Specialistai pataria rinktis lazerį, kuris veiktų daugiau nei vienos bangos ilgiu. Lazerio specialistė Neringa Miknevičienė teigia, jog naujos kartos lazeris efektyvus dėl to, kad yra trijų bangų ilgio: „Kadangi plaukelių folikulai yra ne viename odos sluoksnyje, o keliuose, būtent šis lazeris patenka ir į viršutinį odos sluoksnį ir giliau. Tokiu būdų ne tik pašalinamas plaukas, bet lazeris skatina ir odos atjaunėjimo procesą“.

 

Ką reikia žinoti apie plastines operacijas prieš jas atliekant? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ reportaže.

Komentarai