Kaip dažnai pavydėdami žvelgiame į blizgiųjų žurnalų puslapiuose besišypsančias įžymybes! Kaip dažnai paslapčia norėdami joms prilygti ir puikuotis akinamai baltais dantimis, puolame juos balinti! Bet ar žinojote, kad tikroji holivudine vadinamos šypsenos paslaptis dažniausiai yra visai ne tai?
Kaip nesuklysti renkantis dantų pastą? Kokių jos rūšių būna ir kokiems dantims jos skirtos?
Atsikeliate nepailsėję, keistai maudžia žandikaulį ar skauda galvą? Tikėtina, kad to priežastis – griežimas dantimis naktį. Bruksizmas – tai stiprus suspaudimas arba griežimas dantimis, yra dažna padidėjusio dantų jautrumo priežastis, sukelianti įvairių nemalonių padarinių. Normaliu atveju dantys yra sukandami tik kramtant maistą ir ryjant seile...
Dantų gydymas gali paploninti jūsų piniginę. Daug pigiau ir paprasčiau būtų su dantų problemomis nesusidurti išvis, o tai padaryti galima skirtingais būdais: pasirūpinus gera burnos higiena ir... mityba.
Parduotuvės siūlo itin gausų pačių įvairiausių dantų šepetėlių asortimentą. Skiriasi jų forma, kietumas, spalvos ir, žinoma, kainos... Kaip nepasimesti šioje daugybėje ir išsirinkti tokį šepetėlį, kuris tiks geriausiai?
Kraujuojančios dantenos – gana dažnas ir labai nemalonus reiškinys. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti?
Bėdų dėl dantų ėduonies turi maždaug 90–95 % visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“ apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra.
Šiltuoju metų laiku mes daug keliaujame po Lietuvą, vykstame į svečias šalis. Smagu, kai taip lauktos atostogos praeina sklandžiai, tačiau kartais gerą nuotaiką gali aptemdyti dantų skausmas.
Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama... Ką reikėtų žinoti?
Kai kurie blogi įpročiai gali labai pakenkti jūsų dantims ir dantenoms. Deja, net ir žinodami tai, kartais sunkiai sugebame jų atsisakyti, juk įpročiai – tokie stiprūs ir gajūs. Ir vis dėl to, jei norite turėti sveikus ir gražius dantis, teks pasistengti.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti