Mažakraujystė arba anemija pasireiškia apie 30% gyventojų. „Mažakraujystė atsiranda tuomet, kai kaulų čiulpai negamina pakankamai raudonųjų kraujo ląstelių ir hemoglobino, arba jo netenkama dėl nukraujavimo ar lėtinių ligų. Hemoglobino sudėtyje yra geležies, kuri leidžia sujungti deguonį ir transportuoti jį į kūno audinius. Jei audiniai gauna pa...
Žemas hemoglobino lygis – daugeliui gana gerai pažįstama problema. Ypač dažnai su ja susiduria moterys (priežastys gali būti įvairios: nėštumas, maitinimas krūtimi, gausios menstruacijos, avitaminozė ir t.t.). Ką daryti?
Gydytojas iš Kanados Kristoferis Čarlzas sugalvojo paprastą, tačiau gana veiksmingą būdą papildyti sergančiųjų mažakraujyste (anemija) geležies atsargas organizme. Šia liga visame pasaulyje serga daugiau kaip 2 milijardai žmonių. Gydytojo išradimas... Geležinė žuvytė!
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.