Nauja apranga, nauji batai, po truputį nusiplaunantis įdegis... Visa tai paprastai reiškia, kad vasara baigėsi ir prasideda nauji mokslo metai – streso laikotarpis tiek darželinukams, tiek mokiniams, tiek jų tėvams.
Prasidėjus egzaminų maratonui gydymo įstaigas ir vaistines užplūsta egzaminams besiruošiantys abiturientai ir studentai, ieškantys patarimų, kaip išgyventi šį sudėtingą ir įtampos kupiną laikotarpį. Specialistų teigimu, „neperdegti“ padeda auksinė taisyklė – gyventi pagal dienotvarkę ir neskubėti jaudintis dėl to, kas dar neįvyko.
Netrukus pasinersime į šventinių rūpesčių verpetą. Ilgėjančios eilės parduotuvėse, didėjančios transporto spūstys gatvėse, dovanų paieškos – artėja tikras išbandymų metas mūsų nervų sistemai. Jeigu ji stipri – greičiausiai nepamesite galvos ir šventėms pasiruošite be didesnių rūpesčių. Tačiau jeigu dar iki švenčių kovojate su stresu ir įtampa, t...
Stresas lydi visus – darbe, auginant vaikus, netgi ruošiantis atostogoms. Tačiau jaučiame ir išgyvename jį skirtingai. Vieni jį junta vos tik išgirdę piktesnį žodį iš kolegos, kitiems gi turi atsitikti rimta avarija, kad jie dalintųsi streso patyrimu. Kaip ir kiek jaučiame, priklauso ne tik savaime nuo mūsų nervų sistemos, bet ir kiek esame išmo...
Skirtingais gyvenimo tarpsniais kiekvienas patiria būseną – stiprų susijaudinimą, kylantį dėl nepasitenkinimo įvairiomis situacijomis ar pačiu savimi. Stresas – šiuolaikinio gyvenimo palydovas. Norint suvaldyti stresą ar jo išvengti, būtina suprasti darbingo, aktyvaus žmogaus aplinką, taip pat priežastis, lemiančias nervinę įtampą.
Žmonijos pradžioje streso sukeliamos fiziologinės reakcijos buvo labai reikalingos – nuo jų priklausė mūsų išlikimas kovoje su priešu. XXI a. tokie fiziniai pavojai nebeegzistuoja – vargu ar einant gatve jus užpuls koks stumbras ar mamutas. Tačiau streso daugumai išvengti nepavyksta. Specialistai įspėja, kad negydomas stresas gali tapti didele t...
Jums sunku susikaupti, jaučiate nerimą ir net atrodo, kad nedaug trūksta iki panikos? Greičiausiai tai reiškia, kad nesusidorojate su patiriamu stresu. Ką daryti?
Psichologų teigimu, paskutinės savaitės prieš ilgai lauktas atostogas – maksimalaus streso laikas. Tai metas, kai žmogus ima jaustis prietaisu, dirbančiu maksimaliu galimu pajėgumu: dar truputis ir įvyks trumpasis jungimas. Ar verta stebėtis, kad atsiranda sveikatos problemų?
Šiuolaikiniame pasaulyje sunku išlaikyti dėmesį ir viską suspėti, tačiau kai stresas įvaro jus į kampą ir tampa sunku susidoroti net ir su paprastomis užduotimis, tai ženklas, kad jums būtina atsipalaiduoti. Vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti – tiesiog spalvinti. Ir nereikia manyti, kad spalvinimas tinka tik vaikams – pasaulyje sparčiai p...
Kai žarnyne prisikaupia kenksmingų bakterijų, stresą patiria ir kūnas, ir protas. Ar tikrai šie mikroorganizmai gali sukelti nerimo priepuolius ir net depresiją? Specialistai vieningai sutinka: tikrai taip.
Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.