7 būdai kovoti su akių paraudimu (foto)

7 būdai kovoti su akių paraudimu (foto)

Raudonos akys tikrai nepuošia, be to, ir jausmas – ne iš maloniųjų... Priežastys, žinoma, gali būti skirtingos, tačiau tenka pripažinti, kad dažniausiai akis per daug varginame patys: sėdime jas į smeigę į telefoną, kompiuterio ar televizoriaus ekraną, daug skaitome ir pan. Kaip sau padėti?
 
1. Ilgiau padirbus kompiuteriu ar paskaičius, akių kraujagyslės įsitempia ir pradeda trūkinėti, o akys parausta. Šiuo atveju neblogai padeda akių lašai „Visine“ – jie greitai sutraukia kraujagysles, ir paraudimas išnyksta. Tiesa, poveikis trumpalaikis. Tokia priemonė gali pagelbėti tada, kai laukia svarbus susitikimas, o jūs turite atrodyti puikiai. Vis dėlto prieš vartojimą nepakenktų pasikonsultuoti su oftalmologu – bet kokie vaistai turi savų kontraindikacijų ir tinka ne visiems.
 
Jeigu akys parausta dėl beprasidedančio konjunktyvito, būtinas gydymas. Taip pat negalima palikti be priežiūros ir kylančio miežio (jūsų laukia ne tik nemalonūs pojūčiai, bet ir raudonos akys).
 
Kad akys pavargtų mažiau ir taip neraustų, dažniau darykite pertraukėles. Ir, žinoma, nepamirškite jų drėkinti – akių lašai (dirbtinės ašaros) padės pamiršti sausumo jausmą, perštėjimą ir paraudimą.
 
2. Yra žinoma, kad stipri arbata puikiai ramina akis ir mažina nuovargį. Užsiplikinkite arbatos ir suvilgykite joje porą vatos diskelių, palaikykite ant akių 10 minučių (galima naudoti ir arbatos pakelius – bus dar veiksmingiau).
 
3. Akių paraudimą gali padėti sumažinti ir ledas. Tai – išties efektyvi priemonė. Uždėkite ant akių kelis ledukus ir palaikykite 15 minučių – paraudimas greitai išnyks, o akys pailsės.
 
4. Kad akys mažiau pavargtų ir taip neraustų, vartokite vitaminą C (tinka ir askorutinas, rutinoskorbinas). Daug šio vitamino turi kiviai, citrinos ir kiti vaisiai, taip pat – švieži žalumynai ir daržovės.
 
5. Sumažinti akių nuovargį ir paraudimą padeda specialūs pratimai (pavyzdžiui, užsimerkus judinti akių obuolius ratu). Dažniau žiūrėkite į žalios spalvos daiktus (puikiai ramina akis), į tolį, tada – į ką nors arti. Tokie pratimai ne tik leidžia akims pailsėti, bet ir padeda išsaugoti gerą regėjimą.
 
6. Žaiskite biliardą. Šis įdomus ir įtraukiantis žaidimas padės sustiprinti akių kraujagysles.
 
7. Akis gerai ramina ir jų paraudimą mažina ramunėlių nuoviras. Suvilgykite nuovire vatos diskelius ir 10 minučių palaikykite ant akių – greitai pastebėsite, kad paraudimas išnyks, o akys ir vėl atrodys gerai. Jeigu ramunėlių neturite, tiks ir pora agurko griežinėlių – poveikis bus tas pats, tik tuo pačiu dar ir tonizuosite jautrią odą aplink akis.
 
Būkite sveiki!

Komentarai