Pagrindinėje nuotraukoje diabetą suvaldžiusi Rita
Antrojo tipo cukrinis diabetas - viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Mūsų šalyje sergančių šiuo metu yra daugiau nei 51 000. Gydytojai spėja, kad realūs skaičiai yra bene dvigubai didesni, nes tiek pat žmonių ji nediagnozuota.
Kas gi yra tas cukrinis diabetas ir kuo jis mums pavojingas, teiraujamės sveikatos psichologės ir Jungtinės Karalystės diabeto asociacijos narės Ritos Milinavičienės.
„Antrojo tipo cukrinis diabetas – tai angliavandenių apykaitos sutrikimas, lemiantis gliukozės kiekio padidėjimą kraujyje“, - aiškina pašnekovė, kuriai pavyko savarankiškai pažaboti šią klastingą ligą taikant tradicinės ir netradicinės terapijos metodus. „Diabetas yra labai pavojingas, nes negydomas ar gydomas netinkamai gali sukelti didelių sveikatos komplikacijų: širdies ir kraujagyslių pažeidimų, inkstų funkcijų sutrikimų, akių ligas, net infarktą ar insultą.“
Antrojo tipo cukrinis diabetas glaudžiai susijęs su šiuolaikinio žmogaus gyvensena bei mitybos įpročiais. Prie gydytojo kabineto gali atvesti nesaikinga ir nesubalansuota mityba, dėl kurios atsiranda antsvorio problemų, taip pat pernelyg didelis angliavandenių kiekis racione. „Tiesą sakant, diabeto išsivystymo riziką nutukimas lemia net 80%. Tai ypač pasakytina apie „obuolio“ tipo figūrą turinčius asmenis – t.y. tuos, kuriems antsvoris susidaro juosmens srityje.
Rita – pacientė su beveik 20 metų stažu. Per tą laiką moteris spėjo artimai susipažinti ir susidraugauti su savo liga, išbandė aibę gydymo metodų. Maža to, gyvenimas su diabetu mūsų pašnekovę išmokė gyventi KITAIP ir netgi privertė pakeisti specialybę: buvusi finansininkė tapo profesionalia psichologe ir sveikatos konsultante. „Kadaise turėjau didžiulį antsvorį, didelių sunkumų šeimoje ir gilią depresiją. Visi šie veiksniai prisidėjo prie to, kad vieną gražią dieną mane ištiko priepuolis, vos nesibaigęs mirtimi. Buvau išvežta į ligoninę ir paguldyta į intensyvios terapijos skyrių. Kai viena patyrusi endokrinologė, iškart įtarusi diabetą, man pamatavo cukraus kiekį kraujyje, visa gydytojų komanda buvo apstulbusi: 18 milimolių! Kiekvienas diabetininkas žino, jog tai mirtinas cukraus kiekio rodiklis.“
Rita seniau
Kokius gydymo metodikas išbandėte ir kas Jums labiausiai padėjo?
„Per ilgus metus išbandžiau daugybę gydymo metodikų ir galų gale atsirinkau tai, kas man geriausiai tinka. Pradėjau, kaip ir visi, nuo tradicinės medicinos – insulino injekcijų. Bet juk žinot, diabetas – ne paprasta liga, o gyvenimo būdas. Jei nori gerai jaustis ir išvengti invalidumo, turi keisti gyvenseną ir net mąstyseną iš esmės. Pirmiausia teko spręsti antsvorio problemą. Mechaniškai negali jo atsikratyti, - tenka gerokai padirbėti su savo psichologija. Štai ir aš pradėjau gilintis į disciplinas, padedančias geriau pažinti save. Atradau kognityvinę psichologiją, taipogi dvasinę praktiką – įvairias meditacijos formas. Šiandien tvirtai galiu pasakyti, kad pagrindinis lieknėjančiojo uždavinys yra proto suvaldymas, antraip tvaraus rezultato pasiekti nepavyks. Vėliau lankiau aibes kursų, skirtų padėti žmonėms atsikratyti antsvorio. Mokiausi garsiausiuose Rusijos mitybos koregavimo centruose. Čia išmokau atskirti alkį nuo apetito – t.y. fiziologines persivalgymo priežastis nuo psichologinių.“
Lūžio taškas – šarminio vandens atradimas
„Mitybos sureguliavimas ir dvasinės būsenos atstatymas padėjo stabilizuoti ligą, bet norėjosi dar geresnių rezultatų. Man visada rūpėjo išsiaiškinti, ar cukraus kiekio kraujyje negalima pakoreguoti pasitelkus natūralias priemones. Nesinorėjo visą gyvenimą būti priklausomai nuo vaistų... Lūžis įvyko tuomet, kai viena bičiulė, kuriai padėjau tobulinti anglų kalbą, padovanojo man vandens jonizatorių. Iš pradžių netikėjau, kad pakeistų savybių vanduo gali padėti esant tokiai rimtai ligai kaip mano. Visgi dovanotasis prietaisas suintrigavo. Pradėjusi gilintis į specialią literatūrą sužinojau, kad Japonijoje, Pietų Korėjoje, Vokietijoje ir kt. išsivysčiusiose šalyse atlikta nemažai tyrimų, atskleidusių jonizuoto šarminio vandens naudą kenčiantiems nuo diabeto. Su dideliu smalsumu šią „terapijos“ rūšį išbandžiau ir pati. Šiandien, remdamasi asmeniniu patyrimu galiu patvirtinti, kad šarminis jonizuotas vanduo išties padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Praėjus maždaug metams po to, kai pradėjau gerti stipresnio šarmingumo jonizuotą vandenį, apsilankiau pas savo gydytoją endokrinologę eiliniam sveikatos patikrinimui. Pamatavusi cukraus kiekį kraujyje gydytoja konstatavo, kad cukraus rodiklis žymiai pagerėjo ir pasiteiravo, kuo gi aš gydžiausi? Sužinojusi, kad tiesiog pradėjau gerti vandenį, buvo labai nustebusi ir pažymėjo, kad natūraliosios terapijos priemonėmis tokių gerų rezultatų per tokį trumpą laiko tarpą paprastai pasiekti nepavyksta. Pripažinusi, kad kaip medikė negalinti teigti, jog vanduo “gydo”, ji mane paskatino jį gerti ir toliau. Aš taip ir dariau - gėriau vandenį ir praktikavau meditaciją“, - šypsosi pašnekovė.
„Beje, cukraus kiekio kraujyje tyrimus aš atlieku nuolat, tik prieš tai stengiuosi kurį laiką pagerti didesnio šarmingumo jonizuoto vandens. Antai paskutinįsyk atlikusi tokį kursą pastebėjau, kad rytinis cukraus kiekio rodiklis vietoje buvusio 11 milimolių ir daugiau nukrito iki 6.4 milimolių. Anksčiau jis būdavo šiek tiek aukštesnis - apie 7 milimolių. Tai yra optimalus cukraus lygis diabetikui. Paprastai leidžiama jį palaikyti 6.8 – 7 milimolių ribose. Man visada smagu stebėti, kaip geriant vandenį ir nesiimant daugiau jokių radikalių priemonių – nekeičiant vaistų, mitybos rėžimo ir pan. – keičiasi mano cukraus rodikliai.“
Įdomu sužinoti, kokios šarminio jonizuoto vandens savybės lemia palankų poveikį diabetu sergančio žmogaus organizmui?
„Galbūt pradėkime nuo klausimo, kodėl išsivysto tokios ligos kaip diabetas? Didžiausią įspūdį man savo laiku paliko japonų ir korėjiečių mokslininkų atradimas, kad viena iš daugelio chroniškų ligų, tame tarpe diabeto, išsivystymo priežasčių yra rūgštinių atliekų susikaupimas organizme. Dėl žalingo rūgščių poveikio susidaro kalcio jonų trūkumas bei susilpnėja insulino gamyba, o tai apsunkina gliukozės pristatymą ląstelėms. Rūgštinių atliekų susidarymą lemia daug priežasčių, bet svarbiausia iš jų – netvarkinga mityba. Todėl neišsivalius organizmo ir nepertvarkius maisto raciono jokia terapijos forma nebus pakankamai veiksminga. Jaunas organizmas dar neblogai tvarkosi su kenksmingomis medžiagomis, bet ilgainiui jo gebėjimas neutralizuoti rūgštines atliekas ir priešintis oksidaciniam stresui silpsta. Dėl organizmo terpės rūgštėjimo sutrinka kraujotaka ir susidaro sąlygos patologijai vystytis. Kasos srityje susikaupusios rūgštinės atliekos trikdo insulino sekreciją ir gali paskatinti diabeto atsiradimą.“
Priesakas diabetikams: gerkite vandenį!
„Vanduo padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, todėl diabetikams gerti būtina. Labai svarbu gerti pakankamai vandens. Moterims per dieną vidutiniškai reikėtų išgerti 1.6 litro, o vyrams – 2 litrus, nors tikslų kiekį kiekvienas turėtų pasiskaičiuoti pagal savo svorį. Kodėl diabetikams tai svarbu? Reikalas tas, kad dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje organizmas praranda daug skysčių. Inkstams mėginant pašalinti kraujyje susidariusį gliukozės perteklių su šlapimu dažniau norisi šlapintis. Kita vertus, kartu su gliukoze organizmas praranda ir daug vandens. Todėl mus dažniau troškina, o troškulys, kaip žinoma, yra vienas iš pagrindinių padidėjusio cukraus kiekio požymių. Prarastas vandens atsargas reikia atstatyti.“
Jonizuotas šarminis vanduo – naudingas diabetikams
„Nors vanduo diabetu sergantiems žmonėms labai naudingas, svarbu žinoti, kokį vandenį rinktis. Aš rekomenduoju gerti ne paprastą, o jonizuotą šarminį vandenį. Visų pirma, kasos sultys yra vienas iš šarmingiausių organizmo skysčių, kurio pH – 8.8. Norint palaikyti gerą kasos funkcionavimą organizmas turi gauti pakankamą kiekį šarminių mineralų jonų, ypač kalcio. Šias medžiagas jis naudoja rūgštinių atliekų neutralizavimui, mat susikaupusios aplink kasą šios silpnina pastarosios funkcijas. Šarminis jonizuotas vanduo aprūpina organizmą būtiniausiais šarminiais mineralais geriausiai įsisavinama forma. Kalcio jonai, gaunami su šarminiu vandeniu, neutralizuoja ties kasa susikaupusias rūgštines atliekas, todėl padeda kasai geriau funkcionuoti ir neleidžia susidaryti gliukozės ir baltymų kompleksams, kurie užkemša kapiliarus ir sutrikdo kraujotaką. Dėl to audiniai negauna reikiamų maistinių medžiagų, o tai gali sukelti diabeto komplikacijas. Svarbu pažymėti, kad jonizuotas šarminis vanduo – natūralus antioksidantas – saugo kasos ląsteles nuo oksidacinės pažaidos“.
Šiandien Rita jau pati konsultuoja diabetikus. Bendradarbiaudama su Didžiosios Britanijos diabeto asociacija moteris pradėjo vesti grupes norintiems atsikratyti antsvorio ir sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Atsirinkusi praktikas, padėjusias jai pačiai pasiekti geriausių rezultatų, moteris sukūrė originalią sveikatinimo metodiką, sudarytą iš specialaus mitybos rėžimo, grupinės psichoterapijos bei meditacijos užsiėmimų ir reguliaraus šarminio vandens vartojimo.
Daugiau apie jonizuotą šarminį vandenį skaitykite: www.vandensjonizatoriai.lt
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (1)