Mokomės masažo meno

Mokomės masažo meno

Masažas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis, skatina į juos kraujo pritekėjimą ir išvaduoja iš sąstingio – bet tai toli gražu ne viskas. Kaip rodo kai kurie tyrimai, reguliarus masažas net padeda pagerinti imunitetą, nes stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jis pagelbėja atsipalaiduoti psichologiškai, suteikia energijos, taigi gerina ir darbo našumą.
 
Neskubėkite pas masažuotoją
 
Jei dabar atsidusote ir pamanėte, kad gerai tiems, kas gali sau leisti lankytis pas masažuotoją, esate vieni iš daugybės žmonių, nė neįtariančių, jog turi puikų ir visiškai nemokamą masažuotoją namuose – save.
 
Dauguma mūsų masažuojame save nė patys to neįtardami: kai įsisopėjus galvai triname kaktą, kai duše trinamės šiurkščia kempine ar po sunkios darbo dienos glostome pėdas. Iš tikrųjų visa tai yra primityviausios masažo formos.
 
Geriausia tai, jog tam, kad išmoktumėte masažo meno, nebūtina lankyti jokių kursų. O padės jis staigiai ir veiksmingai sumažinti viso kūno įtampą – pradedant galvos ir baigiant pėdų.
 
Pirmas pratimas
 
Kiekvieną rytą ir vakarą švelniai kumščiais padaužykite visą kūną. Pradėkite nuo šonų – rankų ir kojų, nuo viršaus žemyn. Paskui pereikite prie liemens, nuo apačios aukštyn. Raumenų ir kaulų „mušimas“ padeda stiprinti kūną, skatina kraujotaką, atpalaiduoja nervų galūnes.
 
Rytais toks masažas paruošia kūną visai veiklos kupinai dienai. Vakarais – nuramina mintis, nuslopina stresą ir įtampą.
 
Pastaba: jeigu geriate kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas, verčiau venkite šio masažo, nes visas kūnas gali likti nusėtas mėlynių.

2 psl. »

Komentarai (1)

Oneta 2021-04-16 11:49

Patiko visi pratimai. Labai reikalingi kiekvienam ..