Alergologės konsultacija. Ar baseino vanduo gali alergizuoti?

Alergologės konsultacija. Ar baseino vanduo gali alergizuoti?

Laba diena,

vaikas dvejus matus lankė baseiną ir viskas buvo tarkoje. Pastaruoju metu jis skundžiasi, kad po baseino ima niežėti visą kūną, pati pastebiu, kad oda net nudraskyta nuo niežulio. Kai nesimaudo baseine – viskas būna tvarkoje. Ar gali būti, kad alergizuoja vandenyje esantis chloras? Kodėl tuomet iki šiol šios problemos nebuvo ir kaip ją spręsti?


Laba diena,

Baseino vandenyje esantis chloras gali būti kaip stiprus dirgiklis odai. Nebūtinai tai turi būti alergija. Geriausia tokiu atveju būtų tinkama opos priežiūra – po baseino labai gerai nusiplauti odą, po to ją patepti drėkinančiais kremais (emolientais), kad ji nesausėtų. Paprastai taikoma 3 minučių taisyklė – nusiprausus per 3 minutes reikėtų odą ištepti kremu, kad vandens įsigėrusi oda nespėtų išdžiūti. Galima bandyti vartoti priešalerginius medikamentus, bet tai priežasties nepašalins, tik gal trumpam prislopins simptomus.

Gali būti, kad dėl žiemos, temperatūrų pokyčių ar kt. priežasčių, sutriko Jūsų sūnaus odos pusiausvyra ir ji išsausėjo t.y. neteko vandens. Tuomet bet koks dirgiklis gali lemti niežulio atsiradimą (skalbimo milteliai, ar, Jūsų atveju, baseino vanduo – t.y. gana agresyvios cheminės medžiagos). Tinkamai prižiūrint odą paprastai minėti simptomai išnyksta. Tačiau jei vis tiek odą niežti, siūlyčiau kreiptis pas alergologą, kad ištirtų ar nėra įsijautrinimo tam tikroms cheminėms medžiagoms.

 

 

 

Į klausimus atsako vaikų alergologė Indrė Būtienė

Daugiau alergologės atsakymų rasite: Indrė Būtienė 

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

 

Komentarai (1)

Mantas 2017-12-07 16:36
Sveiki man 21m siuo metu esu Airijoj vos tik atvazeves pradejo niezeti visa kuna, manau kad bus kaltas vanduo nes jeme labai daug chloro, ka galetumete patarti koki krema naudoti tokiu atveju?