Alergologės konsultacija. Kodėl po maudymosi niežti kūną?

Alergologės konsultacija. Kodėl po maudymosi niežti kūną?

Laba diena,

po maudymosi dukrai labai niežti visą kūną. Jokių dėmelių ar išbėrimų ant kūno nematyti. Bandėme naudoti švelnias prausimosi priemones, bandėme aplamai nenaudoti jokių dušo gelių ar muilų, bet niežėjimas nesiliauja. Tai trunka maždaug 15 minučių, o vėliau praeina. Ar gali būti, kad dukra tiesiog alergiška vandeniui?

Raminta


Laba diena,

Tikra alergija vandeniui, t.y. kuomet simptomų pasireiškime dalyvauja imuninės ląstelės, yra labai reta. Dažniau pasireiškia tokios ligos, kaip vandens sąlygota dilgėlinė arba vandens sąlygotas niežulys. Jei bėrimo po maudymosi neatsiranda, gali būti antrasis variantas.

Tam, kad nustatyti šią ligą, pirmiausia reikėtų atmesti tokius faktorius kaip netinkamas vanduo (pvz. vandenyje esančios dezinfekuojančios medžiagos), kuris gali dirginti, labai sausinti odą, taip pat gali būti netinkama vandens temperatūra. Reikėtų taip pat atlikti detalesnius kraujo ir kitus tyrimus, nes toks niežulys gali būti kitų ligų požymis.

 

 

Į klausimus atsako vaikų alergologė Indrė Būtienė

Daugiau alergologės atsakymų rasite: Indrė Būtienė 

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

 

Komentarai (3)

Virginija 2016-07-18 11:39
Man irgi teko tai išgyventi, tai as pakeičiau skalbimo miltelius ir padėjo, tačiau po kelių metu vėl prasidėjo, todėl pasidariau alergijos testą Allergomedica klinikoje ir išsiaiškinau, jog esu alergiška tam tikrai medžiagai, kuri kaip sudėtinė dalis įeina į skalbimo miltelius.
donata 2014-01-04 01:13
Labas vakaras.as taip pat noriu paklausti del niezejimo kuno.mano vaikui prasidejo tas niezejimas taippat.tik nesuprantu kodel.vanduo is boilerio.bet ji taip kasosi kad iki odos nutrynimo.ir yra mazi spuogeliai..kad niezai tai tikrai zinau kad ne.po kurio laiko ir man atsirado ant koju nugaros.gyvename norvegijoje nu kiek zinau cia vanduo svarus.gal galite atsakyti i [email protected] aciu
Too Mass 2013-12-22 22:59
man po maudyniu belenkiek laiko nepraeina niezulys.
gyvenu nuosavam name ir karstas vanduo tik taip vadinamam boileryje.
ar tai gali ytakoti kazkokius odos pakytimus sausuma ir niezuly?
metus gyvrnsu anglijoi nieko psnashaus neturejau oda lygi sveika.
gryzes atgal lietuvon po savaites man pasireishke niezulys ir sausumas tie patys simtomai kajp buvo priesh anglija!
ar tai gali buti problema kaitinamam vandeny boileryje?

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas