Alergologės konsultacija. Ar vaikas alergiškas mamos pienui?

Alergologės konsultacija. Ar vaikas alergiškas mamos pienui?

Laba diena,

vaikučiui 4 mėnesiai, maitinu savo pienu. Pastebėjau, kad jo žandukai paraudę ir išberti, odelė vietomis išsausėjusi. Ar gali būti, kad mano pienas sukelia alergiją? Kaip sudrėkinti vaiko odelę, kad išsausėjimai dingtų ir ką daryti, kad mažiau bertų?


Laba diena,


Alergija mamos pienui būna be galo retai, bet alergija mamos piene esantiems baltymams  pasitaiko dažnokai. Pirmiausia noriu pabrėžti, kad vienas iš pagrindinių tikros alergijos požymių yra niežulys. Jei jo nėra, alergijos tikimybė raiškiai sumažėja. Tokiu atveju reikėtų atlikti alergologinį ištyrimą (pvz. odos dūrio mėginius), kad nustatyti, ar kuris nors maisto produktas alergizuoja. Pagrindiniai tokiame amžiuje maisto alergenai yra karvės pienas, soja, kiaušinis ir kviečiai. Tačiau nepasitarus su savo gydytoju ar alergologu, nepatarčiau be reikalos laikytis dietos be šių produktų, nes tai pakenktų tiek Jums, tiek ir vaikeliui, nes jis nepakankamai gautų reikalingų maisto medžiagų ir vitaminų.

 

Pagrindinis sausos odos gydymo principas – jos drėkinimas. Yra gaminama be galo daug kremų jautriai ir sausai odai (vadinami emolientai), kurie tiek drėkina, tiek riebalina odą, yra be jokių kvapiųjų medžiagų, kurios galėtų dirginti odą. Sausą odą reikėtų tepti bent 3 kartus per dieną.

 

 

 

Į klausimus atsako vaikų alergologė Indrė Būtienė

Daugiau alergologės atsakymų rasite: Indrė Būtienė 

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

 

Komentarai (1)

Saule 2012-05-30 08:35
Labai ačiū už atsakymą