Ergonominiai patarimai vairuojantiems

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Ergonominiai patarimai vairuojantiems

Laidoje Sveikata.lt profesinės sveikatos specialistė Agnė dalinasi ergonominiais patarimais vairuojantiems. Kadangi dauguma žmonių praleidžia nemažai laiko už vairo, reikėtų pasirūpinti, kad vairavimas būtų patogus ir malonus: 

 

1. Įlipkite ir išlipkite iš automobilio teisingai. Nesiremkite viena koja, toks būdas žalingas jūsų klubo sąnariui. Prieš sėsdami, pasisukite nugara į automobilį, sėdmenis padėkite ant sėdynės, viena ranka laikykitės už vairo, kita už durelių rėmo. Įkeldami kojas visu korpusu sukitės į vairo pusę. Taip reikėtų visada įlipti ir išlipti. 

 

2. Sureguliuokite sėdynės aukštį. Klubai turėtų būti panašiame aukštyje kaip ir keliai. Jei sėdynė vis tiek per žemai, naudokite ergonominę pagalvėlę. 

 

3. Sureguliuokite sėdynės atstumą. Visiškai atsirėmus nugara į sėdynę turite pilnai pasiekti pedalus. Keliai turėtų būti šiek tiek sulenkti, o kulnai atsirėmę į grindis. Tai padės išvengti kraujotakos sutrikimo kojose. 

 

4. Susireguliuokite sėdynės atlošą. Kampas turėtų būti nuo 90 iki 110 laipsnių. Rankas reikėtų laikyti šiek tiek sulenktas, tie 9 ir 3 valandomis. 

 

5. Sureguliuokite juosmens atramą. Ji turėtų būti sureguliuota taip, kad jaustumėte lengvą palaikymą. Jei tokios funkcijos automobilis neturi, naudokite juosmens pagalvėlę. 

 

6. Darykite pertraukas. Jas reiktų atlikti kas valandą ar dvi. Darykite tempimo pratimus, išgerkite vandens. Tai atpalaiduos įsitempusius kūno raumenis. 

 

Žiūrėkite laidą Sveikata.lt kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per TV3 ir išgirskite naudingų patarimų!

Komentarai