Kaip kovoti su vaikų sloga?

Kaip kovoti su vaikų sloga?

Sloga – toli gražu ne paprastas ir nekaltutis negalavimas, ypač tais atvejais, kai jis pasireiškia mažiems vaikams. Daugelis tėvų puola į paniką ir nežino, ko griebtis, jeigu mažylis ima traukti nosimi. Kovoti su šiuo simptomu reikia mokėti, o mes papasakosime, kaip tai padaryti.

Dažniausiai slogą sukelia įvairios virusinės ligos. Visų pirma, organizmas taip stengiasi pašalinti infekciją per nosį, kad ji nenusileistų giliau – į gerklę ir plaučius, o antra – nosies gleivinė išskiria gleives, kuriose yra labai daug medžiagų, neutralizuojančių virusų poveikį.

Pagrindinė tėvų užduotis – neleisti, kad išsausėtų nosies gleivinė

Ką daryti, kad neišsausėtų nosies gleivinė? Visų pirma, būtina pasirūpinti, kad oras būtų ne per sausas, kad jame netrūktų drėgmės. Jeigu gleivinė išdžiūsta, nieko gero iš to nebus – savaime suprantama, vaikas pradės kvėpuoti burna, todėl pradės sausėti ir plaučių gleivinė, užsikimš bronchai – o tai ir yra viena iš pagrindinių plaučių uždegimo (pneumonijos) priežasčių.

Tiesa ta, kad jeigu namuose 22 laipsniai šilumos, gleivės džiūsta labai grietai. Teisingas išvadas pasidaryti nesunku.

Padėti vaikui galima, jeigu įlašinsite į nosies landą lašų, skystinančių gleives. Vienas iš efektyviausių, be to, visiems prieinamas (ir visiškai saugus) variantas – fiziologinis tirpalas. Jo galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Tai paprasčiausias vanduo su trupučiu druskos. Perdozuoti šios priemonės neįmanoma, todėl galite jos lašinti po 3–4 lašus į kiekvieną šnervę nors ir kas pusvalandį. Galite įsigyti aliejinių skysčių, kurie pasižymi silpnu dezinfekuojamuoju poveikiu ir padengia nosies gleivinę plona plėvele, užkertančia kelią jos išsausėjimui.

2 psl. »

Komentarai (2)

SIma 2012-05-18 08:59
Kartais ta nosis uzsikimsusi ir nesipucia, tokiais atvejais mes darome garu voneles
Vida 2012-05-18 08:59
Mano patarimas - nekovoti. Sloga praeina savaime, tik reikia daznai pusti nosi