Lytinio gyvenimo nesklandumai: priežastys ir kaip to išvengti

Lytinio gyvenimo nesklandumai: priežastys ir kaip to išvengti

Lytinio gyvenimo sutrikimais skundžiasi net apie 40 proc. moterų, tačiau iš medicininės pusės retai apie tai kalbama. Sekmadienį, laidoje Sveikata.lt supažindinsime jus su pagrindinėmis lytinio gyvenimo sutrikimų priežastimis ir pasidalinsime patarimais, kaip jų išvengti. 

 

Nors apie lytinį gyvenimą vengiame kalbėti, faktas, jog vienos moterys mėgaujasi lytiniu gyvenimu, o kitos nenori ir negali patirti pasitenkinimo, yra plačiai žinomas. Apie temos aktualumą ir priežastis kalbinome Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės, Kauno klinikų ir Vaisingumo klinikos gydytoją akušerį ginekologą Heraldą Stankevičių. 

 

Pasak laidos pašnekovo, apie lytinio gyvenimo sutrikimus sužinoti iš pacientės yra labai sunku, nes jokia moteris atėjusi pas ginekologą nepasako, kad turi tokių sutrikimų. Vis dėlto pagal atlikto tyrimo rezultatus, net 40 proc. moterų negali patirti lytinio pasitenkinimo. 

 

Gatvėje pakalbinome praeivius – norėjome sužinoti, kokios, jų nuomone, to priežastys. Atsakymų buvo įvairių – daug kas gali priklausyti nuo šeimos, kurioje augo, dėl jausmų stokos, baimės. Vienas pašnekovas netgi pasidalino patarimu: „Tereikia ieškoti sprendimų, o kol žmonės nesikalba, tų sprendimų nebus.“ 

 

Laidos pašnekovas gyd. H. Stankevičius taip pat išskyrė priežastis, o tiksliau keturis reikšmingiausius priežasčių blokus: socialiniai kultūriniai faktoriai – tai gali būti religija arba auklėjimas, tarpusavio ryšys, psichologinės problemos arba praeityje patirtas smurtas bei prievarta; biologiniai faktoriai – ginekologinės, psichologinės ir netgi somatinės ligos. 

 

Apie lytinio gyvenimo sutrikimus paaiškino ir profesorius, psichologas, psichoterapeutas bei publicistas Gediminas Navaitis. Profesorius primena bei pataria: „Vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Žvelgiant į mūsų protėvius, kažkada gyvenome oloje ir buvome pasidaliję darbus. Vyras – medžioja. Pamačius taikinį jo tikslas lieka tik vienas ir į nieką dėmesio jis daugiau nekreipia. Na, o moterys vienu metu sprendžia daug problemų – prižiūri vaikus, renka vaisius, saugosi nuo įvairių pavojų. Tokia smegenų veikla susiformavusi ir išlikusi, todėl moterims, norinčioms mėgautis lytinių gyvenimu, reikia išmokti sutelkti dėmesį tik į vieną dalyką“.

 

Dar daugiau naudingų patarimų, kaip išvengti lytinio gyvenimo sutrikimų išgirsite jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje Sveikata.lt per TV3.

Komentarai