Planetą išgelbės kanapės?

Planetą išgelbės kanapės?

Oro užterštumas – viena iš opiausių nūdienos problemų. Tikriausiai neatsiras nei vieno, kuris nėra girdėjęs apie globalinį atšilimą, kurį sukelia į atmosferą išmetamos CO2 dujos. Ir nepaisant to, kad apie tai tiek daug kalbama, kol kas atrodo, kad išeities tiesiog nėra.

Tačiau išeitis visuomet egzistuoja. Būtent taip mano amerikietis Bill Loftus, teigiantis, jog mūsų planetą išgelbėti gali kanapės. Šis pensininkas atrado naują kanapių rūšies pluoštinio augalo kenafo panaudojimo būdą: pasirodo, jis tiesiog traukia į save anglies dvideginį.

Nors pasaulyje stengiamasi visais įmanomais būdais pažaboti kenksmingų dujų išmetimą ir saugoti miškus, kurie yra pagrindinis anglies dvideginio sugėrėjas, vis dėl to tokių priemonių nepakanka. Kenafas šiuo atveju tikrai galėtų padėti, nes jis sugeria 3-8 kartus didesnį CO2 kiekį nei medžiai. Įprastai kenafas išauga iki 4 metrų aukščio, o iš 1 akro galima išgauti iki 10 tonų itin naudingo pluošto. Bendrais skaičiavimais toks vieno akro kenofano laukas pats savaime sugers 10 tonų anglies dvideginio.

Tačiau yra dar viena problema: CO2 reikia ne tik surinkti, bet ir sulaikyti. Šioje situacijoje vėlgi pasitarnavo Bill Loftus, pasiūlęs iš tų pačių kenafų gaminti statybinius blokelius, kurie ne tik sugertų CO2, bet ir būtų nedegūs bei ekologiški.

Pasirodo ir vienas žmogus pasaulyje gali labai daug ką pakeisti.

Komentarai (19)

sdfa 2020-06-22 16:28
Svarbu, kad ne narkotintųsi...
ee 2020-05-04 13:39
<a href="aa">aa</a>
<link>aa</link>
url
rokas 2014-01-05 18:13
ACIU UZ INFORMACIJA. VISKA SUPRATAU ,TAD PAVASARI UZSESIU KELIAS LYSVES IR TAIP PRISIDESIU PRIE ORO SVARINIMO PROGRAMOS...TAD IR JUS KVIECIU TOBULINTI GAMTA IR GYVENIMA...
www.hemp4health.aradium.com 2013-01-15 16:32
Kanapes gali buti naudojamos praktiskai viskam: maistui, vaistams, kosmetikai, statybinems medziagoms, plastmasei gaminti, atgaivinti dirva (nes atiduoda dirvozemiui azota). ju auginimui nereikia pesticidu ir herbicidu, todel produktai is kanapiu yra ekologiski. Kanapes turi daug atmainu, bet pagrindines dvi Cannabis sativa ir Cannabis indica. Cannabis indica zieduose yra cheminio elemento THC, kuris ir atsakingas uz ju haliocinogenini poveiki, bet pluostinese kanapese THC kiekis nezymus.
kanapinis 2012-11-19 07:38
valio kanapes jega
malalietkos 2012-11-16 06:16
mastykit ka rasot narkomanai plytu tai negriaus , ir kanapes tos bus ne narkotines .
S. 2012-11-14 20:28
Antraštėje - kanapės, o tekste rašoma apie kenafą(pluoštinį augalą, beje, auginamą šiltesniuose nei Lietuva kraštuose (pavyzdžiui, Kinijoje))! Tai visiškai skirtingi augalai !!!!!! Panaršykit internete :)
Kanapes uzdraude baznycia... 2012-08-16 17:00
Nes visas pasaulis nuo seno kanapes naudojo absoliuciai visose srityse, ukiniai rakandai, statyboje, vaistaziu pagrindu ir t.t. As nekalbu vien kiek karu Amerikos indenai isvenge, vien taikos pykes deka :) Ir isviso, ar kas girdejote, kad Jamaikoje kazkokie sukilimai vyktu, streikai, ar saudymaisi mokykloje... Pagalvokite smegenimis zmones, o ne ka musu dedules aiskina esant geriui. Nes visu valstybiu civilizaciju pabaigu pradzia prasidedavo - atsiradus :ugniniam vandeniui"ir isnaikinus kanapes
Eugenijus 2012-07-27 09:15
Kanapes yra keliu rusiu. Vienos turi narkotiniu medziagu, tai jos draudziamos augint, o yra kitokiu rusiu , kurios neturi narkotiniu medziagu.
sadsa 2012-07-26 21:21
nebenusisnekekit, viska ka rukot yra blogis, o zole dar ir atminti eda