Specialistė pataria: ką daryti, kad numalšintumėte stresą

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Specialistė pataria: ką daryti, kad numalšintumėte stresą

Dauguma dirbančių patiria didelį stresą ir nerimą. Labai svarbu yra tinkamai atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos, atrasti veiklų, kurios nuramina ir atpalaiduoja. SDG specialistė Agnė laidos Sveikata.lt rubrikoje „Naudingi patarimai“ įvardins patarimus, kuriuos atliekant nusiraminsite, atgausite jėgas ir atsipalaiduosite. 

 

1. Klausykitės muzikos. Važiuojant iš darbo nevažiuokite tyloje, klausykitės džiazo ar klasikinės muzikų. Įrodyta, jog tai mažina kraujo spaudimą ir streso lygį. 

 

2. Užsiimkite aktyvia fizine veikla. Vaikščiokite, bėgiokite, šokite, plaukiokite. Bent 30 min. per dieną judėjimas jus nuramins ir padės atgauti jėgas. 

 

3. Naudokite aromaterapines priemones. Eterinių aliejų garinimas padeda sumažinti stresą, nusiraminti. Pabandykite levandų eterinį aliejų – iškart atsipalaiduosite. 

 

4. Gerkite arbatas. Vienas puodelis arbatos per dieną sumažina stresą, ir padeda atsipalaiduoti. 

 

5. Medituokite. Būnant meditacijoje, tyla ir ramybė padeda atsipalaiduoti, nugrimzti į savo mintis. Tam reikia praktikos, kuo daugiau tuo užsiimsite, kiekvieną kartą pajusite didesnį lengvumą, atsipalaidavimą ir malonumą. 

 

Padėti atsikratyti streso gali ne tik šie patarimai, bet ir jūsų mėgstama veikla ar ritualas. Nepamirškite, jog kiekvienas turime skirti laiko sau. Po darbo įtemptos dienos atraskite akimirką ir pajauskite ramybę. 

 

Plačiau apie šią temą pamatykite vaizdo įraše

 

Daugiau patarimų apie sveikatą ir kaip ją prižiūrėti sužinokite kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai