Viena tabletė, kuri padės kovoti su dviem ligomis vienu metu – aukštu kraujo spaudimu ir padidėjusiu cholesteroliu

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Viena tabletė, kuri padės kovoti su dviem ligomis vienu metu – aukštu kraujo spaudimu ir padidėjusiu cholesteroliu

Daug žmonių skundžiasi aukštu kraujo spaudimu bei padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Norint gyventi laimingai, turint rimtas ligas reikia gerti daug skirtingų tablečių, tačiau daug pacientų pamiršta tai daryti reikiamu laiku. Lietuvos rinkoje yra nauja, kelias ligas vienu metu gydanti  politabletė. 

 

Kas yra politabletė ir kas ją sudaro? 

 

Tai tabletė, kurioje yra kelios skirtingos veikliosios medžiagos, vienu metu gydančios dvi skirtingas ligas. Šiuo atveju – padidėjusį kraujospūdį bei cholesterolio kiekį kraujyje. Kartais ši tabletė vadinama sudėtiniu vaistu. Ją sudaro kelių vaistų deriniai. Politabletėje, kuri skirta arterinei hipertenzijai ir dislipidemijai gydyti yra cholesterolio kiekį kraujyje mažinantis statinas ir kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Šeimos gydytojas išrašo vaistus pagal esamą jūsų ligos situaciją. Padidėjęs cholesterolio kiekis yra taip pat svarbi ir klastinga liga kaip ir padidėjęs kraujospūdis. Paprastai padidėjusio cholesterolio kiekio žmonės nejaučia, bet tai nereiškia, jog paskirtų vaistų naudoti nereikia. „Vartojau tris mėnesius ir nustojau“,- dažniausiai pacientų kartojamą frazę prisiminė kardiologė docentė Jolita Badarienė. Padidėjęs cholesterolis yra lėtinė liga, todėl vartoti vaistus tam tikrą laiką ir nustoti yra dažnas ir blogas pacientų įprotis. Vartoti vaistus rekomenduojama visuomet, nepaisant to, jog liga yra visam laikui, ją galima apmalšinti. 

 

Kodėl politabletė yra veiksminga? 

 

Gydytojai išskiria kelias priežastis. Pirma, sukuriant politabletę, į ją yra įdedamos geriausiai tarpusavyje derančios veikliosios medžiagos. Pašalinama rizika, jog gydytojo paskirti atskiri vaistai nederės tarpusavyje. Taip pat sumažinus paciento vartojamų tablečių kiekį, pagerinamas gydymosi režimas. Geriant vieną tabletę yra kur kas geriau laikomasi rėžimo, nei geriant po dvi tabletes. Galiausiai, geresnis vaistų vartojimas sumažina miokardo infarkto ir insulto riziką. 

 

Kaip žinoti ar tabletėje veiksmingų medžiagų yra būtent tiek, kiek reikia? 

 

Kadangi žmonių organizmas skiriasi ir kiekvieno situacija yra individuali, vaistas sukurtas taip pat skirtingai. Yra keletas variantų, su įvairiais kiekais veikliųjų medžiagų. Pagal paciento esamą ligą šeimos gydytojas nusprendžia, kokį santykį medžiagų skirti ir išrašys tinkamus vaistus. 

 

Kokia politabletės kaina ir kaip ją įsigyti? 

 

„Ar ta tabletė kainuos milijoną?“, – laidos svečias, režisierius Vytenis Pauliukaitis teiraujasi gydytojo Gedimino Urbono. Ši tabletė kainuos tikrai mažiau, nei du ar trys atskiri vaistai kartu sudėjus. Politablečių galima įsigyti vaistinėse, tai yra receptiniai vaistai, o gera naujiena, jog jos yra įtrauktos į kompensuojamų vaistų sąrašą Lietuvoje. 

 

Daugiau informacijos apie sveikatą ir kaip ją prižiūrėti kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai (2)

Daiva 2023-09-17 13:08
O kaip tų vaistų gauti,ar gydytojas šeimos gali jų skirti?
Aušra 2021-06-02 16:22
Sveiki, kur galima įsigyti Politablete vaistus?