Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, kaip atrodo ir kaip kvepia čiobrelis, juk jis naudojamas ne tik kaip vaistinis, bet ir kaip prieskoninis augalas. Paprastieji čiobreliai įprastai auga sausuose pušynuose ir smėlėtose vietose, tačiau jų taip pat galima rasti pūdymuose ar žvyrduobėse.
Galvos skausmai kankina daugelį iš mūsų. Laimingi tie, kurie randa tikrąją priežastį ir gali jos atsikratyti. Regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad labai dažnai regėjimo sutrikimai ir galvos skausmai yra susiję. Juos sukelia patiriama įtampa, kurios žmogus negali įvardinti sau kaip įtampos, nes ji yra tapusi gyveni...
Vien sostinėje yra apie 4000 žmonių, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ypatingą dėmesį reikia skirti tokių nuolat lovoje gulinčių ligonių odos priežiūrai. Tik taip jie išvengs skaudžių ir nemalonių komplikacijų – pragulų. Kaip prižiūrėti odą, kad jų neatsirastų, ir ką daryti, kad pragulos gytų greičiau?
Gripo epidemijai siaučiant Lietuvoje, apie gripą ir peršalimą pasigirsta įvairių mitų ir įdomių faktų, kurie gana dažnai neatitinka tikrovės. Vieni mano, kad apsisaugoti nuo gripo ar peršalimo ligų galima vartojant vitaminą C ir vengiant šalčio, kitų nuomone, pasiskiepijus įgyjamas visiškas imunitetas. Farmacininkė Elvyra Ramoškienė paaiškina, k...
Šaltuoju metų laiku, kai dėl peršalimų daugybė žmonių kreipiasi pagalbos į medikus, vidaus ligų specialisto konsultacija gali tapti puikia alternatyva ilgoms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto. Kada reikėtų kreiptis į vidaus ligų specialistus ir kuo jie galėtų padėti, pasakoja Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Terapinio gydymo centro vidaus ligų ...
Statistika rodo, kad maždaug 20% žmonių, sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, skundžiasi kosuliu, ir tai yra normalu. Kosulys – tai apsauginė organizmo reakcija. Jis būtinas, kad pašalintų iš kvėpavimo takų tam tikrus elementus (juk smarkiai dirginti gali netgi mikroskopiniai). Vis dėlto ne visi žino, kaip su kosuliu reikia ...
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomam naujam vaistų kainodaros projektui, kuriuo būtų reguliuojamos kompensuojamųjų vaistų priemokos. Tai reiškia, kad įvedama maksimali priemoka arba vadinamosios priemokų „lubos“ už kompensuojamuosius vaistus.
Nušalimai (ypač – gilūs) kelia rimtą pavojų sveikatai, todėl labai svarbu mokėti ne tik jų išvengti, bet ir prireikus suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam.
Nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai, stresas, varginančios odos problemos, pasikartojančios peršalimo ligos ir dar eilė kitų nepageidaujamų simptomų, kuriuos vis dažniau patiria šiuolaikinis žmogus, gali signalizuoti apie jo organizmo disbalansą, tvirtina gydytojai.
Kodėl stipriai pašalus ar sušlapus kojas užgula nosį ir pradeda perštėti gerklę? Ko imtis, kad neįsisirgtumėte?
Mokslininkai išsiaiškino, kad virusai ir bakterijos ne visada būna tikrieji peršalimo ligų kaltininkai. Ar nepastebėjote, kad lyg tyčia susergama kaip tik tada, kai užgriūva nepakeliamas darbų krūvis?
Daug kalbama apie fizinio aktyvumo svarbą, tačiau pamirštama, kad mankštos reikia ir akims. Dalinamės 10 pratimų (su laikmačiu!). Skirkite jiems kasdien po 10 minučių, kad pagerintumėte ir išsaugotumėte gerą regėjimą.
Turbūt neatsiras nė vieno, kuriam nė karto gyvenime neteko įsipjauti, nudegti, nutrinti ar kitaip pažeisti odą. Dažnai smulkiems pažeidimams net neskiriame ypatingo dėmesio – užklijuojame po ranka esančiu pleistru ir tiek. Visgi specialistai pabrėžia, kad, tinkamai nedezinfekavus, neišvalius žaizdos, reguliariai nekeičiant pleistrų ar tvarsčių, ...
Kaip miegoti, jeigu skauda nugarą, kaklą, kojas, degina rėmuo ar knarkiate?
Visoje Europoje širdies ir kraujagyslių ligos atsakingos maždaug už 50 procentų visų mirčių, o sergamumo jomis rodikliai Lietuvoje – vieni didžiausių Europoje. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja, kad sergančiųjų amžius pastaraisiais metais gerokai sumažėjo, o pacientai dažnai nepakankamai suvokia šių ligų keliamą grėsmę gyvybei.
Neretai gyventojai, gavę šeimos gydytojo siuntimą, skundžiasi ilgomis laukimo eilėmis pas gydytoją specialistą, bet ne visi žino, kad iš tiesų galima patiems pasirinkti tiek gydytoją specialistą, tiek gydymo įstaigą, kurioje yra mažiausia eilė paskirtoms sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kaip sužinoti,...
Nors Alzheimerio liga kasmet kamuoja vis daugiau žmonių (prognozuojama, jog po 30 metų ja sirgs net kas antras 85 metų ribą perkopęs senjoras), ankstyvosiose stadijose ji vis dar gana retai diagnozuojama. Sveikatos specialistai ragina susipažinti su požymiais, kurie gali ligą išduoti, ir būdais, kurie galėtų padėti jau sergantiems.
Dantų balinimas – viena mėgstamiausių ir plačiausiai taikomų kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Tai – bene mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas pastebimai pagražinti šypseną. Visgi iki šiol sklando nemažai mitų, susijusių su dantų balinimu.
Dėl patiriamo streso, nekokybiškos mitybos, nemigos, aktyvios fizinės veiklos ar ryškios šviesos, vis daugiau žmonių kenčia sunkius ir itin sekinančius migreninius galvos skausmus, galinčius tęstis kelias valandas ar net kelias dienas. Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šia liga dažniausiai suserga 35-45 metų žmonės. Vaistini...
Ruduo ir žiema – peršalimo ligų sezonas. Siūlome atlikti testą ir sužinoti, ar jūsų organizmas pasirengęs rimtiems išbandymams!
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.