Pakalbėkime apie tai, kaip daryti kojų voneles ir kada jos bus itin naudingos.
Lėtinė mieloleukemija – gana reta, palaipsniui progresuojanti liga, viena iš lėtinių piktybinių kraujo vėžio formų, kurios metu pažeidžiami kaulų čiulpai, kraujas, padidėja blužnis bei kepenys.
Iškrypę pėdos „kauliukai“ – ne tik aukštakulnių avėjimo rezultatas. Nors su šia problema dažniau susiduria moterys, didžiojo kojos piršto deformacija pasireiškia ir vyrams. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Ortopedijos-traumatologijos centro gydytojo ortopedo-traumatologo Giedriaus Mazarevičiaus, tai lemia įvairios priežastys.
Plaukus išsaugantis įrenginys „Paxman orbis“ jau veikia Nacionaliniame vėžio institute (NVI) Chemoterapijos su dienos stacionaru skyriuje. Galvos odos šaldymo sistema – tai Instituto partnerių dovana, kuria naudotis gali visi Nacionalinio vėžio instituto pacientai.
Visiems žinoma, kad ruduo ir žiema – patogiausias laikas pasigauti slogą ar užsikrėsti gripu, bet iš tikrųjų viskas yra daug sudėtingiau, nei manome.
Europoje ir pasaulyje aktualėja problema – didėja bakterijų atsparumas antibiotikams. Mirčių skaičiai, kuriuos lemia ši priežastis – pribloškiantys: pernai Europoje dėl to mirė 25 tūkst. žmonių, spėjama, kad nesiimant tinkamų priemonių problemai stabdyti 2050 m. šis skaičius pasieks 10 mln. visame pasaulyje ir tai taps dažnesne mirties priežasti...
Nors emigruojančiųjų iš Lietuvos daugėja, tačiau nemaža jų dalis ir sugrįžta. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą sugrįžtantiems gyventi į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?
Lietuvoje pradedamas įgyvendinti jautrus socialinis eksperimentas „Mėnuo neįgaliojo vežimėlyje“, kurio metu sveikas jaunuolis visą mėnesį naudosis neįgaliojo vežimėliu ir mėgins išsiaiškinti, su kokiais sunkumais susiduria negalią turintys žmonės Lietuvoje, kurie sudaro net 10 proc. visų šalies gyventojų.
Įvairūs maisto papildai mūsų dienomis labai populiarūs, tačiau reikalingi jie ne visiems, o kai kada netgi tampa pavojingi.
Vis dažniau ligonių kasos sulaukia gyventojų klausimų ir pasipiktinimų, ar vis dėlto reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimus? Specialistai primena, kad MRT apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), kaip ir kiti gydytojo paskirti brangieji tyrimai, su gydytojo siuntimu papildomai nieko nekainuoja.
Permainingi rugsėjo orai paspartino peršalimo ligų sezono pradžią. Praėjusią savaitę sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius Lietuvoje šoktelėjo dvigubai, palyginti su savaite prieš tai – užfiksuota 9,7 tūkstančio susirgimų. Vaistininkai pastebi, kad panašios tendencijos kartojasi kas rudenį, o dauguma žmonių sveikat...
Sveikatos apsaugos ministerija prašo žmonių elgtis atsakingai ir nesiūlyti gydytojams ar kitiems medicinos darbuotojams dovanų, nes tai gali pakenkti gydytojui ir užtraukti jam baudžiamąją atsakomybę. Neseniai spaudoje pasirodžius informacijai apie tai, kad žmonės ne visada supranta, kas yra laikoma kyšiu, o kas – dovana, primenama gyventojams, ...
Netikėtai širdžiai sustojus Lietuvoje, tikimybė išgyventi yra kur kas mažesnė negu didžiojoje dalyje Centrinės ir Vakarų Europos šalių: širdžiai sustojus Danijoje arba Leideno mieste jūsų tikimybė išgyventi gali būti iki 6 kartų didesnė.
Bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms – viena opiausių pastarojo meto žmonijos problemų. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje atsparumas antibiotikams auga itin sparčiais tempais. Atlikti skaičiavimai rodo, jog kasmet dėl vaistams atsparių infekcijų ES šalyse miršta daugiau nei 25.000 pacientų, o šių infekci...
Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis – vienas didžiausių Europoje. Visuomenėje vis dar paplitusi klaidinga nuomonė, jog tai – tik senjorų problema. Tačiau širdies ligos užklumpa vis jaunesnius žmones. Nors iš pradžių sergančiųjų nekankina jokie nemalonūs simptomai, tačiau ilgainiui nesirūpinant savimi liga gali smogti skaudžiai.
Diabetas – liga, reikalaujanti nuoseklios ir griežtos kontrolės, ir pirmiausia – cukraus lygio kraujyje. Niekam nėra paslaptis, kuo pavojingi šio rodiklio svyravimai diabetikams. Jie gresia įvairiomis sunkiomis komplikacijomis, įskaitant apakimą, infarktą, galūnių amputacijas. Galima net mirtis.
„Tabako rūkymas didina visų morfologinių tipų plaučių vėžio riziką. Plaučių vėžys, žudikas Nr. 1, yra dažniausia vyrų mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje, tačiau, nepaisant visų įrodymų, ši daugeliu atvejų išvengiama liga išlieka tarp dažniausių ir daugiausia mirčių sukeliančių vėžio formų pasaulyje ir Lietuvoje, – sako Nacionalinio vėžio ins...
Paatostogavus sunku sugrįžti ne tik prie darbų, bet ir prie įprasto miego ritmo. Nors miegas, pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Dalios Matačiūnienės, vasarą kur kas kokybiškesnis, tačiau kelionės ar nerūpestingumas dažnai išbalansuoja įprastą miego grafiką. Specialistė pataria, kaip elgtis, kad trumpalaikiai miego sutriki...
Savo biologinių ritmų paisymas – svarbus dvasinės ir psichinės sveikatos veiksnys. Nepaisyti jų, vadinasi, sulaukti nemalonių pasekmių.
Apie tai, kad knarkia, knarkiantieji dažniausiai sužino iš aplinkinių. Nerizikuoti savo ir artimųjų poilsiu, šiandien padėti gali nosies kriauklių ir pertvaros plastika. Pasak gydytojo otorinolaringologo Giedriaus Strazdo, procedūros efektyvumas priklauso ne tik nuo operacijos, bet ir paties paciento požiūrio į ligą. Reikėtų žinoti, kad knarkimą...
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.