Esant dideliam nereceptinių medikamentų nuo skausmo pasirinkimui, daugelis linkę juos vartoti dažniau nei būtina, per didelėmis dozėmis arba nederindami su kitais preparatais.
Sakoma, kad skausmas kenkia ne mažiau nei vaistai, tačiau kaskart, vos suskaudus galvai ar pilvui, griebtis tablečių gali būti pražūtinga.
Sveikatos priežiūros specialistai ragina nenuvertinti gripo – tai pavojinga ir rimta liga. Laimei, jos galima išvengti.
Jei peršalimo išvengti galime šilčiau apsirengę, tai gripas tyko net ir tų, kurie tinkamai pasiruošė žiemai.
Jei gydytojas galėtų užduoti pacientui tik vieną klausimą, kad įvertintų žmogaus sveikatą, jis visada skambėtų taip pat – kiek jums metų? Būtent amžius yra didžiausias rizikos veiksnys lėtinių ar su metais susijusių ligų plėtimuisi. Higienos instituto duomenimis, 2015-aisiais 45 metų ir vyresnių asmenų dažniausia mirštamumo priežastis buvo krauj...
Priklausomai nuo plintančio viruso užkrečiamumo ir epidemijos masto, tikimybė susirgti gripu kiekvieną žiemą svyruoja nuo 5 iki 20 procentų.
Rūpindamiesi žmonių sveikata ir linkėdami saugių bei komfortiškų kelionių, „Gintarinė vaistinė“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ rengia akciją – „Saugokis gripo!“.
Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas – viena opiausių šiandieninės medicininių problemų. Juk būtent jis yra pagrindinis infarktų ir insultų kurstytojas.
Žiema – ne tik pramogų, bet ir traumų metas... Kaip sumažinti pastarųjų riziką ir išlikti sveikiems?
Į sergančiuosius šia neužkrečiama liga neretai žiūrima su pasidygėjimu: jiems bijoma paduoti ranką, atsisėsti šalia, su jais bijoma plaukioti tame pačiame baseine ar ežere. Jiems atsisakoma netgi daryti masažą, kirpti plaukus... Šie žmonės serga žvyneline, kuri visuomenei geriau žinoma kaip psoriazė. Lietuvoje sergančiųjų daugiau nei 120 tūkst.,...
Turbūt visi mes norime būti laimingi, tačiau gyvenimas kartais turi kitokių planų. Tokiems atvejams gamta yra numačiusi universalų paguodos mechanizmą – ašaras.
Šiandien bakterijų atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Atsparumas antibiotikams yra natūralus reiškinys, tačiau netinkamai vartojami preparatai paspartina atsparumo procesą.
Neretai vieną ar kitą negalavimą esame linkę priskirti pervargimui, amžiui, stresui ar netinkamam gyvenimo būdui. Net jei grėsmingai dažnėjantys simptomai atrodo įtartini, neskubame į gydymo įstaigas – verčiau laukiame... laisvesnio laiko, geresnio oro, atostogų ar talonėlio pas gydytojus ir t. t. Tačiau dauguma ligų nėra linkusios išgyti savaim...
Peršalimas pats savaime nėra pavojingas susirgimas, tačiau nesiimant reikiamų priemonių, ignoruojant simptomus arba gydantis netinkamai viskas gali baigtis sudėtingomis komplikacijomis.
Vaistų suderinamumas medikams nėra naujiena, tačiau pacientai dar ne visada žino, kad tai gali būti gyvybiškai svarbu.
Vaistų vartojimo higiena ir vaistų suderinamumas ne tik leidžia išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, bet ir padeda išgyti greičiau, vartojant mažiau vaistų.
Medikai ir vaistininkai vis daugiau dėmesio skiria vaistų suderinamumui, kuris gali ne tik apsaugoti nuo pavojingų medikamentų sąveikų, bet ir padidinti jų veiksmingumą.
Aišku, būtų geriau iš karto atsikratyti šio žalingo įpročio visiems laikams, tačiau mesti rūkyti ne visiems taip paprasta. Jeigu ir jūs priklausote žmonių, kuriems sunku išsivaduoti iš tabako gniaužtų, kategorijai – bent jau pasistenkite sumažinti jo daromą žalą jūsų organizmui!
Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20-30 proc. vaistų nesuderinamumo atvejų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, galintis sukelti rimtų pasekmių sveikatai.
Kai gydytojų paklaustas, kaip regėjimas, visą gyvenimą išdidžiai atsakinėji „Vienetas!“, būna baisiai nesmagu vieną vakarą pastebėti, jog net ir labai geros knygos paskaityti nesinori, nes raidžių nematyti.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.