Po didesnių švenčių dažnai kankina pagirios ir nuovargis. Šiuos negalavimus padeda įveikti daug vandens ir grynas oras. Tačiau, ką daryti, jei apsinuodijote alkoholiu?
Kepenys – tai itin svarbus organas ir stambiausia virškinimo liauka, užimanti beveik visą ertmę po dešiniuoju šonkaulių lanku. Ką apie jas reikia žinoti? Kaip palaikyti jų veiklą?
Neseniai taisyti ir vos spėję užgyti dantys gali būti labai jautrūs šalčiui ir karščiui. Laikui bėgant jautrumas turėtų praeiti, tačiau jei taip nenutiko – nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Žiemos speigai ir pavasario kaprizai liko praeityje. Atrodo, kad kai kurias ligas, pavyzdžiui, otitą, galima pamiršti bent jau iki kitų metų, kad vasara – tai toks laikotarpis, kai tiesiog neįmanoma (ir net nuodėmė) kuo nors susirgti. Deja... Jei nenorite savo atostogų praleisti lovoje, teks laikytis kai kurių taisyklių. Kokios jos? Kaip nesėkmė...
Nukentėti nuo kraščio gali visi, tačiau kai kuriems rizika didesnė rizika nei daugeliui: pavyzdžiui, kūdikiams ir vaikams iki 4 metų amžiaus, nes jie jautresni aukštos temperatūros poveikiui, 65 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms, asmenims, turintiems antsvorio, dirbantiems sunkų fizinį darbą, sergantiems įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inks...
Prasidėjęs kelionių sezonas kai kuriems iš mūsų būna ilgai lauktas džiaugsmas, atmieštas neišvengiamo negalavimo kartėliu. Vieniems jos yra malonumas, o kitiems – tikra kančia, nes reikia nuolat taikstytis su bjauria savijauta. Blogiausia, kad jūrligė gali pasireikšti bet kokiame amžiuje ir bet kokioje transporto priemonėje. Laimė, yra būdų šio ...
Jau 4,5 milijardo metų saulė mus šildo, teikia šilumą ir energiją. Nors dėl jos Žemėje egzistuoja gyvybė, tuo pačiu ji gali būti ir labai pavojinga. Vos keletą minučių žiūrėdamas tiesiai į saulę, žmogus gali apakti. Ir tai tik viena iš nedaugelio grėsmių.
Salmonelių grupės bakterijų yra daugiau nei 1500 rūšių. Jos sparčiai dauginasi, nes mums įprasta terpė puikiai tinka ir joms. Salmonelės žūsta tik 60 laipsnių šalčio temperatūroje, todėl jos nesidaugina šaldytoje mėsoje.
Tai, kad jūsų kraujyje yra cholesterolio arba tai, kad jo yra šiek tiek per daug, dar nereiškia, jog liga ima viršų. Žinoma, reikia žinoti, kaip galima sumažinti jo lygį. Svarbiausia, koks tai cholesterolis ir ką jis daro kraujagyslėms.
Hormonai reguliuoja daugelį svarbių vienas su kitu susijusių organizmo procesų – įskaitant kraujo spaudimo ir gliukozės lygio kraujyje reguliaciją. Jų gali pradėti trūkti dėl įvairiausių priežasčių, tačiau pasekmės būna tos pačios – sutrinka organizmo veikla, nukenčia sveikata, o kai kuriais atvejais netgi iškyla pavojus žmogaus gyvybei.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, jog vasarą įkyriai aplink namus ar poilsiavietę besisukančios musės gali platinti daugybę infekcinių ligų ir tapti žarnyno infekcinių ligų protrūkių priežastimi.
Galvos skausmas – menkas malonumas, ypač dirbant biure, kur ir be to problemų per akis... Kaip sau padėti?
Net jei kone nuolat mirkstate vandenyje ir negailite pinigų geriems dezodorantams... vis vien gausiai prakaituojate? Anglijos mokslininkai ištyrė šį reiškinį ir išsiaiškino gausaus prakaitavimo priežastis. Štai ką jie pataria daryti.
Kai ruošiamės į kelionę, mažiausiai norime galvoti apie galimas ligas, traumas ir sužeidimus, tačiau kartais jų išvengti vis dėlto nepavyksta. Įsigyti mums įprastą vaistą užsienio šalyse gali būti sudėtinga ar net neįmanoma, todėl patartina su savimi pasiimti būtiniausių vaistų ir kitų priemonių – taip išvengsite didelių nepatogumų.
Mūsų laikais sudėtinga rasti žmogų, kuris kasdien galėtų išsimiegoti tiek, kiek nori. Kartais poilsio trūksta dėl savaime suprantamų priežasčių – triukšmaujančių kaimynų, verkiančių vaikų ir panašiai. Tačiau jeigu miego norite nuolat, reikėtų išsiaiškinti, kodėl.
Sergantiems širdies ligomis žmonėms reikėtų ne tik vartoti gydytojo išrašytus vaistus ir pakoreguoti savo gyvenimo būdą, bet ir daugiau dėmesio skirti mitybai, t. y. vienų produktų vengti, kitų į savo racioną įtraukti daugiau. Štai ką pataria mitybos specialistai.
Prakaitinė – tai odos bėrimas, kuriam būdingi raudoni niežtintys taškeliai, dengiantys uždegimo apimtą odos plotą. Galiausiai susidaro skysčio pripildytos pūslelės, kurios dažniausiai nudžiūsta pačios, be jokio specialaus gydymo.
Viena iš nemaloniausių problemų vasarą – saulės smūgis. Pasekmės gali būti itin rimtos, todėl svarbu žinoti, kaip jį atpažinti.
Sušilus orams, daug laiko praleidžiame soduose, sodybose, prie vandens telkinių. Buvimą gamtoje neretai apkartina įvairiausi vabzdžiai, uodai, bitės, vapsvos ir kt. Vabzdžių įgėlimas dažniausiai būna skausmingas, o dauginiai įgėlimai gali sukelti stiprią organizmo reakciją.
Ašaros, paraudusios akys, nesibaigiantis čiaudulys, varvanti nosis – taip reaguoja tuopų pūkams alergiškų žmonių organizmas (o šio „gėrio“ dabar pilna visur). Kaip sau padėti?
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.