„Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos“ SPA centras Druskininkuose yra puikus pasirinkimas norintiems pataisyti sveikatą bei pailsėti su šeima ir draugais - aukščiausio lygio paslaugos ir nepamirštamas laikas bei visiškas atsipalaidavimas garantuoti.
Sakoma, kad nuoširdus juokas ir ilgas miegas yra geriausi vaistai gydytojo knygoje. Vis dėlto, žmonės susiduria su daugybe ligų, kurioms nugalėti to nepakanka – reikia ne tik didelių ligonio ir medikų pastangų, bet ir lėšų vaistams ar kitoms medicinos priemonėms įsigyti.
„Skiepijuosi nuo gripo, nes gaila ligai padovanoti net ir vieną dieną“, – tvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Skiepų kabinete susirinkę žinomi Lietuvos žmonės.
Ciberžolė – tai nuo seno vartojamas prieskoninis augalas, tačiau daugelis iš mūsų jį dar tik atranda. Pasirodo, kad ji tinka ne tik pagardinti patiekalus ir suteikti jiems malonų aromatą, bet taip pat turi ir neįkainojamą vertę veikatai. Kaip rodo nauji tyrimai, ciberžolėse esantis kurkuminas efektyviai užkerta kelią cukrinio diabeto vystymuisi.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmas šio mėnesio dienas Panevėžio ugdymo įstaigose padaugėjo susirgimų vėjaraupiais. Dviejuose vaikų darželiuose ir vienoje vidurinėje mokykloje užregistruota 20 vėjaraupių atvejų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiais metais Lietuvoje stebimas didėjantis sergamumas virusiniu hepatitu A (VHA), o Vilniuje jau kilo trys šios infekcinės ligos protrūkiai.
Bakterijų atsparumas vaistams – tai visuomenės sveikatos iššūkis ir šio amžiaus problema, nes itin didelę grėsmę kelia netinkamas antibiotikų vartojimas. Apie tai medikai ir mokslininkai diskutavo ketvirtadienį dviejų dienų trukmės II-ojoje Europos konferencijoje „Mikroorganizmų atsparumas ir infekcijų profilaktika“.
Atvira tuberkuliozės forma sergantis ligonis gali užkrėsti iki 30 žmonių. Net geras pajamas gaunantys, bet dėl didelio darbo krūvio, netaisyklingos mitybos ir kitų veiksnių nusilpusį imunitetą turintys žmonės gali užsikrėsti tuberkulioze. Deja, bet Lietuva šiuo metu pirmauja tarp 27 ES valstybių pagal tuberkuliozės paplitimą.
Spalio 4 dieną įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu patvirtinti Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno pakeitimai. Naujame kainyne numatyta, kad visiems pacientams, sergantiems ypač sunkiomis ligomis – lėtine ir ūmine limfoleukemija, virškinamojo trakto ir kitais piktybiniais navikais bei ŽIV ir AIDS – nauji, inovat...
Ką reiškia būti sveikam? Kiekvienas žmogus šią būseną suvokia savaip: vieniems gera sveikata neatsiejama nuo poilsio, kitiems – nuo sveikos mitybos. Tai atskleidė visuomenės apklausa, kurią inicijavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas kartu su duonos gamintoja „Vilniaus duona“. Tyrimą atliko visuomenės nuom...
Tarptautinė sveikatos, apšvietimo ir buities technologijų lyderė „Philips“ paskelbė pradėsianti ilgametę plataus masto kampaniją prieš krūties vėžį. Jos metu bendrovė rems mokslinius tyrimus, vykdys šviečiamąsias programas ir sieks atkreipti visuomenės dėmesį socialinėmis akcijomis. Kampanija bus įgyvendinama įvairiose pasaulio šalyse.
Rugsėjo mėnesį atlikto tyrimo duomenis šiek tiek mažiau nei pusė suaugusiųjų palaikytų paauglį neplanuoto nėštumo atveju. Net 6,3% suaugusiųjų skatintų abortą.
Ūminis apendicitas – tai problema, kuri paprastai sprendžiama chirurginiu būdu. Vis dėlto galima ir kita išeitis – Jeanette Hansson iš Švedijos kartu su kolegomis nustatė, kad daugeliu atvejų gydymas antibiotikais niekuo nenusileidžia operacijoms.
Neurologai įspėja, kad popiečio miegas yra susijęs su demensijos (įgytos silpnaprotystės, psichinių funkcijų išsiderinimo dėl pažeistų galvos smegenų) rizika.
104-erių metų sulaukęs jogas pasidalino savo mintimis su vilniečiais - senolis teigė, kad svarbiausia gyvenime yra saikas, o ribojant mitybą, darant nesudėtingus fizinius pratimus ir tiesiog pozityviai žvelgiant į pasaulį galima gyventi ilgai ir laimingai.
Nacionaliniame gripo forume buvo aptarta ne tik liūdna statistika, parodanti, kad didžioji dalis lietuvių ne tik nesiskiepija, bet ir skiepus vertina priešiškai. Renginyje taip pat buvo papasakota Irmos Juodienės istorija - gripo komplikacijos lėmė inkstų nepakankamumą, o moterį išgelbėjo tik transplantacija.
Kas trečias danas nuo trisdešimties iki šešiasdešimties metų amžiaus skundžiasi skrandžio veiklos sutrikimais, silpnumo jausmu ir kitais bendro pobūdžio negalavimais. Danijos medikai iš Kopenhagos yra įsitikinę, kad visų šių problemų priežastis yra stresas.
Vilniuje duris atvėrė bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje.
Kavos mėgėjai gali džiūgauti: Norvegijos mokslininkai nustatė, kad puodelis šio gėrimo prieš darbo pradžią sumažina fizinį skausmą.
Pastaraisiais metais Didžiojoje Britanijoje atsirado mada nešioti spalvos kontaktinius akių lęšius. Kaip ir visuomet, kaltę galima suversti didelę įtaką jaunimui darančioms įžymybėms: Lady Gagai, Marlyn Mansonui ir t.t.
Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.