Sąnario pakeitimo arba endoprotezavimo operacija – chirurginis skausmingų ir judesius ribojančių sąnarių pažeidimų gydymo metodas. Ir nors žmonės, nepaisant savo amžiaus ir gyvenimo būdo, nori visada išlikti judrūs, smagūs ir linksmi, sąnario susidėvėjimas dažnai visais atžvilgiais paveikia asmeninį gyvenimą. Darosi sudėtinga vaikščioti, vairuot...
Šiuos metus Lietuvos Seimas paskelbė Sveikatingumo metais. Šalyje ne tik bus organizuojama dešimtys renginių, bet ir netrūks įvairių diskusijų, ekspertų nuomonių ir svarstymų kas lemia visuomenės sveikatą, kaip rūpinamės savimi, kokią naudą duoda strategijos, ar sportuojame tik sėdėdami prie televizoriaus.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė kreipiasi į visuomenę kviesdama 2013 m., Sveikatingumo metais, aktyviai įsitraukti į sveikatingumo veiklą, turinčią apimti kuo daugiau sektorių, žinybų, sričių. „Tik veikdami kartu, įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas“, – rašoma kreipimesi.
Linkime neprarasti tikėjimo ir vilties, mokėti džiaugtis net ir mažučiais dalykais - gražiomis snaigėmis žiemą ir kvepiančia žole pavasarį, puodeliu karštos kavos ryte ir saldžiu miegu laisvadieniais.
Žagsulys – tai nespecifinis kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis kaip nevalingas, spazmiškas diafragmos trukčiojimas ir sukeliantis daugybę nepatogumų ir nemalonių pojūčių.
Gripas – tai liga, kuria iš esmės galima susirgti bet kuriuo metų laiku. Jeigu neturite nė menkiausio noro pakliūti į jos nagus, arba jau pakliuvote, tačiau nežinote, kaip greičiau išsikapstyti, siūlome keletą nemedikamentinių ir neįprastų būdų tai padaryti.
Ne už kalnų Naujieji, o tai reiškia, kad labai greitai dangų nušvies įspūdingi fejerverkai, atnešiantys ne tik džiaugsmą, bet ir... nelaimes.
Prasideda žiema... Kartais būna taip, kad laukiant viešojo transporto tiesiog kyla noras kaukti – atrodo, kad šaltis iš tiesų kandžioja kojas. Ką daryti? Štai keli labai praktiški patarimai ir pastabos.
Šių metų vasarą startavęs socialinis projektas „Mylintys gyvenimą“, skirtas sergantiesiems vėžiu, toliau aktyviai vysto savo veiklą ir šį kartą daugiau dėmesio skirs onkologine liga sergančioms moterims. Šiuo metu sudaryta speciali nemokama meno ir psichologinės terapijos pagalbos programa tokioms moterims.
Po sunkios darbo dienos, kuomet visas aštuonias, o kartais ir daugiau valandų praleidžiame sėdėdami vienoje padėtyje prie kompiuterio, paskausta ne tik kojas ir rankas, bet ir nugarą.
Apie privalomąjį sveikatos draudimą žinoti sveika, nes akis į akį su liga susidūręs žmogus susimąsto, kiek iš tiesų kainuoja gydymas ir vaistai, o apdraustieji arba apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu, sužino apie kompensuojamuosius vaistus ir susiskaičiuoja, kad didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama.
Užsienyje darbo emigrantų iš Lietuvos gausu, tačiau yra ir grįžtančių. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą grįžtantiems į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?
Lapkričio 18-ąją buvo minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad dėl neteisingo antibiotikų vartojimo didėjant mikroorganizmų atsparumui greitai galime nebeturėti efektyvių vaistų sunkioms infekcijoms gydyti, todėl dėmesį į šią problemą kviečia atkreipti ne tik medikus, bet ir visuomen...
1982 metų gruodžio 4 dieną vienoje Melburno (Australija) krikščionių šeimoje gimė Nikas Vuičis (Nick Vujicic) – vaikas be rankų ir kojų. Šiandien jis – laimingas ir besišypsantis šeimą sukūręs vyras, stebinantis aplinkinius savo stiprybe ir humoro jausmu. Jis turi du aukštuosius išsilavinimus ir tiki, kad niekas nevyksta be priežasties, kad neįg...
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena (PDD), kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. 2009–2013 m. tema – „Diabeto kontrolės mokymas ir profilaktika“.
Šį kartą mūsų pašnekovė – Virginija Lisauskienė. Kaip pati sako, labai turtinga moteris, nes turi nuostabią šeimą – gerą vyrą, dvi dukras, sūnų, marčią ir du anūkėlius. Kalbamės apie paliatyviąją pagalbą ir savanoriško darbo ypatumus.
Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi.
Permainingi orai, kai padidėja galimybė susirgti įvairiomis peršalimo ligomis, išryškina ydingą tendenciją – net ir sirgdami žmonės eina į darbą.
2012 metais Lietuvoje registruoti 59 hepatito A atvejai, didžioji dauguma jų – Vilniaus mieste. Didesnė dalis susirgusiųjų buvo vaikai ir jauno amžiaus suaugusieji, dalis jų – gyvenantys uždaruose kolektyvuose ar bendruomenėse.
Visavertė mityba – gera peršalimų profilaktikos priemonė. Peršalimo padės išvengti fitoncidų (medžiagų, kurios naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus) turintys produktai: svogūnai, česnakai ir ridikėliai.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių