Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą nudegimų atveju. Jeigu žinosite, kaip tokiu atveju elgtis, tai padės greičiau pasveikti ir ateityje išvengti nepageidaujamų pasekmių.
Herpes viruso infekcija – tai bendrinis terminas, išreiškiantis grupę infekcijų, kurias sukelia Herpesviridae šeimos virusai. Šiai dienai žinoma 8 herpes tipai, kurie gali pakenkti žmogaus organizmui ir vienas nuo kito skiriasi klinikinėmis apraiškomis.
Hemofilija yra reta paveldima kraujo liga, kuria sergama visą gyvenimą kai kraujas nekreša, arba kreša labai sunkiai.
Artėjantis pavasaris žada ne tik sumažėsiančias šildymo kainas. Jau kovo mėnesį paūmėja ir sezoninė alergija, sukelianti rimtų negalavimų ja sergantiems. Pagrindinė apsisaugojimo priemonė – vengti kontaktų su alergenais – šiais laikais beveik neįmanoma, o medikamentai slopina simptomus tik laikinai. Kol kas vienintelis pasaulyje žinomas ir bevei...
Sveikata priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir optimizmo, mitybos ir judėjimo įpročių, o sveikos gyvensenos principus tėvai turėtų diegti vaikams nuo dviejų metų. Deja, kol kas Lietuvos gyventojai linkę labiau griebtis vaistų, tuo tarpu valstybė sveikatos prevencijai, švietimui skiria per mažai dėmesio. Tuo buvo įsitikinę medikai, žinomi spo...
Gastritas – skrandžio arba žarnyno uždegimas, kurį dažniausiai sukelia virusai, bakterijos ir parazitai. Skrandžio uždegimą sukelti gali ir reakcija į naują maistą, ypatingai tai aktualu mažiems vaikams.
Kažkodėl žmonės, kalbėdami apie sveikatą, dažniausiai rūpinasi širdimi ir plaučiais, o kepenis – stambiausią virškinimo liauką – nepelnytai pamiršta. Pasirūpinkime kepenimis taip, kaip jos rūpinasi visu mūsų organizmu.
Kaip gi magnetinės audros veikia žmogų? Dar trisdešimtajame XX amžiaus dešimtmetyje Nicoje (Prancūzija) buvo atsitiktinai pastebėta, kad miokardo infarktų atvejų pagyvenusiems žmonėms daugiausia būdavo tada, kai labiausiai sutrikdavo telefonų stočių darbas ir ryšys tapdavo praktiškai neįmanomas.
Susirgus gastritu pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją, kuris ligonį ištirs ir paskirs tinkamiausią gydymą. Ligoniui gali pagelbėti įvairios vaistažolių arbatos, daržovių sultys, kurių patartina gerti atsižvelgiant į skrandžio rūgštingumą.
Sąvoka „Nesveiko pastato sindromas“ (Sick Building Syndrome) atsirado XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžioje. Ja buvo apibrėžiama medicininė-ekologinė problema, susieta su įvairios paskirties patalpų poveikiu žmogaus sveikatai. PSO ekspertai nusakė pagrindines ir sudėtines „Nesveiko pastato sindromo“ priežastis: tai simptomų, tokių kaip odos, akių, n...
Informacinių technologijų korporacija IBM kartu su Bioinžinerijos ir nanotechnologijų institutu sukūrė naują netoksišką antibakterinį preparatą, kuris efektyviai naikina kitiems medikamentams ir antibiotikams atsparias bakterijas. Sintetinis gelis, kurio daugiau nei 90 proc. sudaro vanduo, tikimasi, taps idealiu sprendimu kovojant su medicinos d...
Kiekvienų metų vasario 4-ąją visas Pasaulis mini Kovos prieš vėžį dieną. Lietuvos medicinos studentų asociacija LiMSA sukūrė filmuką, kuriuo ragina visus pasitikrinti, ar nesergi vėžiu, ir nelikti abejingais kovojant prieš šią klastingą ligą. Prie šio filmuko kūrimo prisidėjo garsūs Lietuvos žmonės: televizijos žurnalistas ir laidų vedėjas Rytas...
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka.
2013-ųjų - Sveikatingumo metų vasario mėnuo yra skiriamas grūdinimuisi – dvasiniam, psichiniam, fiziniam atsparumui. Dabar, esant dideliam sergamumui gripu, daugiausia valdžios institucijos kalba tik apie skiepus nuo gripo, o apie natūralų imunitetą arba užmirštama kalbėti, arba sąmoningai nutylima, kad kuo daugiau skiepytųsi, o ne grūdintųsi. V...
Pasirodo, kad žmogaus organizmas geba pats pasigaminti aspiriną ir kai kuriuos kitus vaistus. Taigi, galbūt prieš geriant vaistus reikėtų susimąstyti, ar jie tikrai mums reikalingi?
Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) - vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas.
Ilgą laiką apie podagrą sklandė daugybė mitų, pavyzdžiui, kad podagra – tai gausiai ir riebiai valgančių, nesaikingai alkoholį vartojančių žmonių liga. Kadangi senais laikais tokį gyvenimo būdą galėjo gyventi tik turtingieji, podagra buvo vadinama karalių liga.
Kosulys, lydimas švokštimo ir sunkaus kvėpavimo - kelia susirūpinimą. Ypatingai tuomet, jei kosulys pasirodo netikėtai, priepuoliškai, o vos jam praėjus ir vėl jaučiatės puikiai. Toks kosulys – dažniausias bronchinės astmos požymis.
Stenokardija (dar vadinama širdies angina) – tai liga, kuriai būdingi trumpalaikiai stipraus skausmo priepuoliai krūtinės ir širdies srityje. Paprastai ji išsivysto tada, kai širdis nepakankamai aprūpinama krauju ir dėl to gauna per mažai būtinų medžiagų.
Pacientui, atvykusiam pas šeimos gydytoją, dažnai iškyla klausimas: už kokius tyrimus teks susimokėti? Apie pirminio lygio tyrimus, kompensuojamus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kalbamės su Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozoliene.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų