Šoko priežastimi gali tapti trauma, šiluminis smūgis, alerginė reakcija, infekcija, apsinuodijimas ir daugybė kitų priežasčių. Šoką apibūdina šie simptomai.
Hipertermija vadinama būklė, kuomet kūno temperatūra pakyla aukščiau 37 laipsnių ir atsiranda sutrikus šilumos gaminimo ir šilumos išskyrimo proceso pusiausvyrai. Išskiriami 3 hiperterminių reakcijų sindromai.
Hiperhidrozė – tai terminas, reiškiantis padidėjusį, gausų prakaitavimą. Dažniausiai šios gana retos, tačiau nemalonios ligos požymius galima pastebėti pažvelgus į žmogaus rankas.
Kai kurios medicininiu požiūriu visiškai nepavojingos ligos sukelia begalę problemų. Viena iš jų yra vitiligo (kitaip dar vadinama baltme) – melanino gamybos sutrikimas, dėl kurio kūnas išmarginamas baltomis dėmėmis.
Astma kankina žmoniją jau ilgai – pirmą kartą liga minima Egipto papirusuose prieš 3500 m. Hipokratas jai davė pavadinimą, o senovės Romos laikais ji buvo susieta su fizine veikla.
Virusinis hepatitas tiktai ne tokia baisi nelaimė, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėka paauglių ir vaikų vakcinavimo nuo hepatito A ir B, sergamumas šia kepenis ardančia liga per pastaruosius 20 metų sumažėjo 90 procentų.
Stipri alerginė reakcija (anafilaksija) gali sukelti šoką, ūminį kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių nepakankamumą (gyvybei pavojingą būklę).
Su kuo jums asocijuojasi vasara? Tikriausiai pamąstėte apie poilsį gamtoje, ilgas ir karštas dienas, maudynes jūroje ir... dailų bronzinį įdegį. Nepamirškite ir to, kad vasara gali atnešti ir nuraudusius pečius, skaudančią nugarą, besilupančią, nudegusią odą. Ką daryti, kad to išvengtume ir galėtume mėgautis dailiu įdegiu be neigiamų pasekmių? Ž...
„Savo būseną po ozonoterapijos pavadinčiau „sveika ir gaivi”. Jau po kelių procedūrų išnyko fiziškai juntami aterosklerozės ir širdies nepakankamumo simptomai - sunkumas ir skausmai kojose, dusulys, nuovargis, kraujospūdžio šokčiojimai, odos pablyškimas ir nelygumai, galvos skausmas,” - pasakoja vilnietė verslininkė Judita S.
Suskaudus kaklą, daug kas pasikeičia: iš akių dingsta linksmi žiburiukai, o ir išdidi eisena taip pat nebe tokia, kaip anksčiau... Kiekvienas galvos krustelėjimas atrodo nepakenčiamas.
Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad sergantiems širdies ligomis be tablečių ir piliulių padėti neįmanoma. Vis dėlto toks požiūris teisingas tik tada, jeigu kalbame apie sunkias ligos formas. Na, o jeigu ji tik prasideda, pasikliauti tikrai galima ir pačiais paprasčiausiais augalais.
Mokslininkams pavyko įrodyti, kad vienišų žmonių imuninė sistema silpnesnė, o tai lemia didesnę tikimybę susirgti širdies bei kraujotakos ligomis, mažesnį atsparumą virusinėms infekcijoms ir net padidintą vėžio riziką.
Žiemos pabaiga ir ankstyvas pavasaris – sunkus išbandymas žmonių organizmams. Tai virusų ir gripo plitimo bei žmogaus imuniteto ženklaus sumažėjimo laikotarpis, nes trūksta vitaminų bei saulės. Baltijos šalių klimato sąlygomis būtent šiuo laikotarpiu, kuomet vasaros vaisiai bei daržovės jau pasibaigia, žmonėms ypač būtini vitaminai. Kaip sustipr...
60–70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo, padedantis palaikyti pastovią druskų apykaitą, palengvinti virškinimą, įsisavinti maisto medžiagas, pašalinti iš organizmo medžiagų apykaitos produktus. Nuolat girdime medikų raginimus per dieną išgerti apie 2 litrus vandens, ir kuo gi tas vanduo toks ypatingas?
Žmonės, kurie nori mesti rūkyti, turėtų valgyti daugiau vaisių ir daržovių – tai padidina sėkmės tikimybę net tris kartus. Bufalo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tokia dieta padeda susilaikyti nuo šio žalingo įpročio.
Pasirodo, kepenims mirtinai pavojingas ne tik alkoholis. Pavojų kelia netgi... paprasčiausi biskvitai.
Laiku ir tinkamai suteikta pirmoji pagalba yra tai, kas išgelbėjo jau ne vieną gyvybę, ir ateityje gali išgelbėti dar daugiau. Štai kodėl labai svarbu žinoti, kaip tai daroma, ir ištikus nelaimei mokėti padėti nukentėjusiajam.
Pablogėjusi atmintis ir išsiblaškymas – reiškiniai, pažįstami daugeliui iš mūsų. Deja, dažniausiai į juos per daug nekreipiame dėmesio, o juk tai gali reikšti, kad organizme kažkas ne taip, arba kad smegenims, kaip ir raumenims, taip pat reikia mankštos. Tad kaip gi pagerinti atmintį?
Vaikystėje visi mes buvome mokomi, kad sėdėti prie stalo reikia tiesiai, kad tai būtina tam, kad neiškryptų stuburas ir neskaudėtų nugaros. Tačiau britai nusprendė pasiginčyti – jie mano, kad tokia poza yra visiškai netinkama. Bent jau dirbant kompiuteriu.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.