Erkės įkandimas gali sukelti... alergiją mėsai

Erkės įkandimas gali sukelti... alergiją mėsai

Mokslininkai perspėja, kad įkandus erkei galite prarasti apetitą mėsai! Taigi, vegetaru galite tapti ir ne savu noru, nes erkė įšvirkščia nuodų, kurie sukelia alergiją šiam produktui.

Jungtinėse Amerikos Valstijose jau užfiksuoti trys tokie atvejai. Pacientai, gavę nuodų dozę, patyrė sunkių sveikatos problemų, praėjus vos kelioms valandoms po mėsos vartojimo.

Priežastį nustatyti gana sunku, tačiau specialistai „atsekė“ pavėluotą alerginę reakciją į erkės įkandimą. „Vegetarizmą“ dažniausiai sukelia erkė Amblyomma americanum (angl. Lone Star Tick). Įkandus šiai erkei, į kraują sušvirkščiamas angliavandenių junginys, kuris taip pat yra ir mėsoje. Manoma, kad pirmasis įkandimas priverčia imuninę sistemą reaguoti į tokį patį angliavandenių junginį, kai suvalgote mėsos.

Kuomet nieko neįtardama „vegetarizmo šalininkės“ auka suvalgo šio produkto, gali sulakti netikėto rezultato – dilgėlinės ar net gyvybei pavojingo anafilaksinio šoko.

Daktarė Susana Wolver iš Virdžinijos universiteto su kolegomis publikavo tyrimo rezultatus žurnale „Vidinė medicina“. Straipsnyje teigiama: „Kur erkės yra endeminės, pavyzdžiui, pietrytinėje Jungtinių Amerikos Valstijų dalyje, medikai turėtų žinoti šį naują sindromą, ypač, jei pacientui pasireiškia anafilaksinis šokas. Tuomet privalu pacientą perspėti, kad jis vengtų bet kokios žinduolių mėsos – jautienos, ėrienos, kiaulienos ar elnienos“.

Erkės yra aktyviausios ankstyvą pavasarį ir vėlyvą vasarą. Jos užlipa ant jūsų odos ir maitinasi krauju. Paprasčiausias būdas išvengti jų įkandimo – iš tolo lenkti miškingas vietoves bei aukštą žolę, vaikščioti tik pramintais takais, naudoti erkes atbaidančius preparatus. Grįžus iš gamtos, rekomenduojama kuo skubiau nusiprausti po dušu ir dar kartą apžiūrėti savo kūną, ar nėra įsisiurbusios erkės.

2 psl. »

Komentarai