Stresas ir žvynelinė

Stresas ir žvynelinė

Žvynelinė (sin. psoriaze, psoriasis) – tai tik odos liga. Būtent taip galvoja tie, kuriems su panašiomis problemomis nėra tekę susidurti. Tačiau iš tiesų žvynelinė – tai dar ir depresija bei stresas. Žvynelinė gali būti kaip tikra lavina, sugebanti paveikti visas gyvenimo sritis: santykius, darbą, savigarbą ir pasitikėjimą savimi ar net finansinę padėtį. Juk dermatologai, gydantys sergančiuosius žvyneline, rūpinasi tik fiziniais ligos apsireiškimais, o ligoniams neretai prireikia ir psichologinės pagalbos ar bent jau emocinio palaikymo.

Nacionalinio žvynelinės fondo (JAV) medikų komisijos pirmininkas Markas Lebvol teigia, kad žvynelinė asmeninei žmogaus gyvenimo kokybei turi gerokai didesnę įtaką nei tokia liga, kaip tarkim diabetas.

Žmonėms, sergantiems žvyneline, didžiausiu iššūkiu tampa nuolatiniai emociniai pokyčiai, kuriuos sukelia odos problemų paūmėjimas ir žinoma, aplinkinių reakcija į ligą. Dauguma sergančiųjų gėdijasi savo ligos, todėl vengia bendravimo su žmonėmis ir vietų, kuriose gali tekti atidengti savo kūną. Neabejotinai, toks nepilnavertis gyvenimas galiausiai sukelia depresiją. Tyrimai rodo, kad 25 procentai sergančių žvyneline yra linkę į depresiją, o vienas iš 10 galvoja apie savižudybę. Baisiausia tai, kad stresas tiesiogiai veikia žvynelinę, o žvynelinė – stresą. Ligonis atsiduria tarsi užburtame rate: odos būklės pablogėjimas sukelia stresą, o kuo didesnį stresą organizmas patiria, tuo labiau išryškėja žvynelinė.

Kartais streso priežastimi gali tapti pats gydymosi procesas. Visi sergantieji žvyneline puikiai žino, kad tai odos liga, kuri reikalauja ilgo ir kruopštaus gydymo bei reguliarių apsilankymų pas gydytojus. Šiandien, žinoma, jau yra metodų ir vaistų, kurie paspartina ligos gydymą, tačiau jie yra ganėtinai brangūs, o statistiniam žmogui tokios išlaidos yra tik dar vienas papildomas streso šaltinis.

2 psl. »

Komentarai (12)

daiva 2015-12-02 11:05
labai,del to isgyvenu,ir kitus suprantu,as ta liga isitaisiau darbe nuo emikalu,tai dabar jau keli metai laukiu karstos vasaros.
rita 2014-11-18 21:41
pati turejau ir dar tebeturiu liga zvyneline ji gal ir nepagydoma ji bet kada gali atsinaujinti stresas nervacija itampa labai dideli priesai siai ligai. o padeda tepimas vaikisku aliejuku ir reiktu gyventi kuo arciau vandens telkiniu dregnesnis oras siai ligai padeda pranykti, vasara padeda saule bet joje per daug nereiktu buti siai dienai teturiu vos kelis sasus nes pakeiciau gyvenama vieta nuo sausumos i dregnuma... 98procentai veiksmingas variantas, mityba cia visiskai niekuo deta.
Roma 2014-08-01 20:52
Ir as pazystu kelis zmones ,kurie issigyde sia liga.Labai gerai padeda alijosiu sultys is Forever,isbandyta.
Aš. 2012-12-06 19:35
Seku mitybą. Bet kas sukelia man visa tai - niekaip neatrandu. nepagaunu savęs niekaip, nors mielai atsisakyčiau kelių produktų jei žinočiau kad čia nuo jų. Bet labiau tai sieju su pervargimu, stresu.
Tiesiog bjaurus jausmas kai nueini gulti viskas gerai... Atsikeli ... Ir tau ant padų kyla pūslės.... ryte 2 mm skersmens... Vakare jau 5 mm skersmens... Ir kokios vandeningos... Kiek daug iš jų limfos teka jei praduri..
Vargstu. Gyvenu. Gydymui pinigų neturiu.
Aš. 2012-12-06 19:32
Savaitę vaikštau su bintais. Atsiranda kraujuojančios žaizdelės. tepu,. dezinfekuoju... Sausinu pūsles. Oda pradeda kietėti.... ragėti. Atsinaujina. Kai pradeda luptis oda nuo padų , tada pradeda ir rankų pirštų oda mažomis pūslelėmis nueiti... Ir suragėja... Paskui kojų oda nusilupa... Rankų nusilupa... Pas gydytojus neinu, nes jie gydo pačius padarinius... O ne ligos sukelėjus nustatinėja. Iš giminių ir artimųjų niekas tokių dalykų neturėjo. Seku mitybą...
Aš, 2012-12-06 19:28
Gaila. Bet 1-2 kartus per metus patiriu 2 savaites kančių dėl šios ar panašios ligos.

kai tik kelios naktys iš eilės po mažiau nei 4 valandos miego - tada po 2 dienų padai ir delnai išoka pūslėmis. Žiauriai niežti. Nėra kaip iškentėti. Kaupiasi limfa. Pūslės trūksta (arba prasiduriu, nes neiškenčiu niežulio.. yra atvejų kai gatvėje einu ir koją norisi padą pasikasyti... tai trepsiu su koja į grindis.. nes neištveriu...)...
Na paskui pūslės subliūkšta... Limfa vistiek kaipiasi.. savaitę...
elvyra 2012-01-12 23:43
p.s.Zvyneline retais atvejais atsiranda brendimo metu,veliau dingsta,bet klimakso metu ji vel suprogresuoja.Gedai ji nepagydoma,tures ir tavo kai kurie palikuoniai....ji neuzkreciama,o is DNA
elvyra 2012-01-12 23:40
Zvyneline liga yra paveldima.Nepagydoma,nes yra is DNA.Bet labai apramina,stipriai sumazina speciali dieta.Daug moteru net nera nusirenge pliaze del sios ligos.Zvynelines priesas-RIEBALAI
gedas 2012-01-12 13:40
Turėjau ir aš žvynelinę. Buvo galvos odoje. Baisiai nemalonu. Iįsigydžiau per dvi savaites, Ir praktiškai be vaistų. O visi sakė nepagydoma.
paprika 2012-01-11 14:25
ciuciolia, cia per Lnk tikriausiai rodė. Maciau ir as tada. Pasakojo, kad zvyneline gali ilgai buti pasislepus ir po didelio streso islisti