Celiulitas

Odos, plaukų, nagų
Apibrėžimas
Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas. Paprastai taip vadinamas specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršius tampa panašus į apelsino žievelę.
Priežastys
Oda tampa neelastinga dėl skydliaukės ligų, vartojamų hormoninių preparatų sėdimo darbo, rūkymo. Celiulito formavimąsi gali inicijuoti šaltis, trauma, cheminiai veiksniai, vidaus ligos. Ši liga gali būti paveldima.
Simptomai
Oda tampa panaši į apelsino žievelę.
Oda primena dygsniuotą antklodę.
Oda tampa grublėta.
Pastebimi odos mazgeliai.
Eiga
Celiulitas būdingas tik moterims. Jis pasireiškia lytinio brendimo metu ar po jo. Pirmoje ligos fazėje dėl per intensyvaus riebalų kaupimosi poodyje, sutrikusios limfos veiklos bei pavienių mikrokraujosrūvų yra pakenkiamas poodis: Riebalinio sluoksnio ląstelės sustorėja, išburksta, pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius. Susiformuoja rausvi, patinę, įtempti, rausvai violetiniai mazgeliai. Anksčiau ar vėliau išsivysto antroji fazė – apelsino žievės ar dygsniuotos antklodės. Iš pradžių nepastebima apelsino žievelė virsta gumburiuota, suglebusia, raukšlėta oda – deformacija matyti plika akimi. Pakitimai dažniausiai matyti išoriniuose šlaunų paviršiuose, dažnai ir visame šlaunų paviršiuje, sėdmenų, juosmens ir kryžkaulio srityse, ant kelių, kartais – pečių, viršutinės nugaros ir apatinės pilvo dalies srityse, ypač užpakalinėje kaklo dalyje – atsiranda vadinamas bizono sprandas. Šąla kojos, vargina mėšlungis, sunkumo jausmas, tirpsta ir tempia sąnarius. Poodinio sluoksnio uždegimas pasikartoja, atsinaujina kas kelias savaites ar mėnesius.
Komplikacijos
Kartais riebalų nekrozę lydi ir odos nekrozė, išopėja oda. Supūliuoja retai. Ligą gali lydėti karščiavimas, sąnarių skausmai, svorio kritimas, pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas.
Gydymas
Celiulitą gydyti sudėtinga. Pasitelkiamos kosmetikos priemonės: celiulito pažeistas kūno sritys masažuojamos specialiais liekninamaisiais anticeliulitiniais preparatais (žele, kremu) su jūros dumblių ekstraktais, įvairiais mikroelementais bei kofeinu. Kartais, norint geriau įtrinti šias priemones, naudojamas specialus masažinis antgalis. Padeda vyniojimas į gydomuosius dumblius (jų rūšių daug: vieni puikiai išvaro vandenį, kiti padeda atgaivinti lipoidinį odos sluoksnį, dar kiti turi vitamino C, kuris padeda atkurti kolageną). Vonios jūros druska stangrina odą, gerina kraujotaką, išvalo odos poras. Kovojant su celiulitu veiksmingas vakuuminis vibromasažas .(dermatonija). Šis metodas sėkmingai gydo įsisenėjusias celiulito stadijas. Refleksiniu vakuuminiu vibromasažu išjudinama nusistovėjusi limfa ir kraujas, atkuriama mikrocirkuliacija, suminkštinami audiniai, pagerinama audinių medžiagų apykaita. Audiniai geriau aprūpinami deguonimi – vadinasi geriau maitinami gilieji odos sluoksniai Taikytinos ir kitos masažo rūšys: vibracinis – povandeninis, pneumo, baro, masažas ultragarsu, elektromasažas. Esant sunkesnėms formoms (ryškiam uždegimui) naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, prednizolonas.
Profilaktika
Rūpinkitės savo fizine sveikata: mankštinkitės, sportuokite, darykite tempimo pratimus.
Sveikai maitinkitės, gerkite daug vandens, venkite priaugti papildomų kilogramų.
Masažuokite kūną po dušu šepečiu arba trinkite sausą – ir viena, ir kita skatina kraują ir limfą geriau cirkuliuoti. Retkarčiais patrinkite odą keliais lašais kūno aliejaus, naudokite drėkinamuosius kremus.
Į puslapio viršų

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas