Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kasa – tai nedidelis (20 centimetrų ilgio ir 3-4 centimetrų pločio), tačiau labai svarbus organas, be kurio žmogus negali gyventi. Kasa atlieka dvi funkcijas: gamina ir į kraują išskiria hormonus (pirmiausia insuliną, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje) bei gamina ir į plonąją žarną išskiria kasos sultis, kuriose yra fermentų, skaidančių baltymus, riebalus, krakmolą.

Ūminis ir lėtinis kasos uždegimas – tai sunkios ligos, smarkiai paveikiančios visą žmogaus organizmą. Norint apsisaugoti nuo šių ligų, visų pirma reikia susirūpinti savo mityba: ji turi būti saikinga ir reguliari. Didelę įtaką daro ir alkoholis, kuris skatina išsiskirti skrandžio sultis, o pastarosios skatina kasos sulčių gamybą. Be to, nuo alkoholio žarnos gleivinė paburksta ir užspaudžia latako, kuriuo kasos sultys nuteka į žarną, angą. Taigi alkoholis, tiesiogiai neveikdamas kasos, gali padaryti jai didelę žalą. Norint apsaugoti savo kasą, būtina gydyti infekcijos židinius: tulžies pūslės ir latakų uždegimus bei pašalinti tulžies pūslėje esančius akmenis.

Ūminis kasos uždegimas (ūminis pankreatitas)

Ligonis, sergantis ūminiu kasos uždegimu, turi badauti ir yra gydomas vaistų injekcijomis. Sveikatos būklei gerėjant, jis palaipsniui pradedamas maitinti neriebiu, nesaldžiu ir nesūriu maistu. Net ir pasveikus ligoniui kurį laiką draudžiama vartoti mėsos, žuvies, daržovių ir grybų sultinius, riebią mėsą ir žuvį, keptus, rūkytus ir konservuotus gaminius bei kai kurių rūšių vaisius ir daržoves. Alkoholis – griežtai draudžiamas.

Lėtinis kasos uždegimas (lėtinis pankreatitas)

Esant įprastai lėtinio kasos uždegimo formai, ligonio maisto racionas yra visiškai pilnavertis ir tik paūmėjimo atveju gydytojai nustato specialią dietą. Įprastai siūloma valgyti neriebią virtą ar troškintą jautieną, vištieną, veršieną, triušieną, taip pat virtą arba kapotą žuvį. Papildomai galima valgyti kiaušinius, varškę, neriebius sūrius.

2 psl. »

Komentarai (54)

AnastaIzija 2023-09-02 12:11
Turiu pankreatita.uzejo spazmai.skauda sona.ka patarsit ar reikia kreiptis i greiraja
Lina 2022-12-14 14:12
Tiesiog Linų facebooke yra penkios
Sergu 2022-11-23 15:16
Na man prasidėjo nuo skrandžio rūgšties ir vis po truputi paskaudedavo kolviensdienssurietė skausmas , dabar guliu ligoninėj pirma diena nevalgyt ir negerti liepė 2 dienas o aš kaip tik nukraujavusi po men gausiu hemoglobinas 98 tai va
Jurate 2022-07-24 20:06
sunus susirgo umiu pankretitu ,pakolkas ligonine labai bijau kai gryz namo besungenes maitintis tokiu rezimu labai Noreciau patarimu kaip padeti jam persilausti
tamaraar 2022-06-28 12:23
argalimagerti kavos valgyt banaba jogurta
Antanius 2022-06-18 23:38
Sirgti umiu pankretitu siaubas,prasidejo nuo mazo skausmo pilvo virsuje ,kuris leidosi I apacia,prasidejo pykinimas,vemimas,paskui skausmas uzvalde visa kuna, issitiesti neimanoma,skausmas truko 4-paras,laselines lasino 7 paras ir visisko bado ,per trumpa laika liga sugebejo pazeisti plaucius ir dvylikapirste,menuo stengiuosi valgyti minimaliai,kad jausciau alki .
Lina 2022-05-31 05:08
Sergantieji, pasikalbėkim.
Parašykit man į FB / Tiesiog Lina
Liepa 2022-05-02 17:13
Parašykit po kokiu tyrimu jums nustatė, jog yra pankreatitas? kaip prasidėjo ir kokia forma jums?
Everdina 2022-04-29 17:11
Noriu kad sudarytu dieta,nes sergu pankretitu
Janina 2022-03-25 03:55
Noriu sudarytu diena,nes susirgo vyras