Prasidėjus egzaminų maratonui gydymo įstaigas ir vaistines užplūsta egzaminams besiruošiantys abiturientai ir studentai, ieškantys patarimų, kaip išgyventi šį sudėtingą ir įtampos kupiną laikotarpį. Specialistų teigimu, „neperdegti“ padeda auksinė taisyklė – gyventi pagal dienotvarkę ir neskubėti jaudintis dėl to, kas dar neįvyko.
Po patirto kojos ar rankos lūžio ir priversti laikytis „lovos režimo“ labiausiai išgyvena vaikai, neturintys kur išlieti energijos. Pasak Centrinės projektų valdymo agentūros inicijuoto edukacinio projekto „Pažadas sveikatai“ lektorių, sporto medicinos gydytojo Gedimino Tankevičiaus, tiek profesionalius sportininkus, tiek pradedančiuosius fizinė...
Artimo žmogaus bandymas nusižudyti sukrečia ne mažiau nei pati savižudybė. Psichologų teigimu, tiek savižudybės, tiek bandymo atvejai paliečia mažiausiai dešimt artimoje aplinkoje esančių žmonių – šeimos narius, draugus, kolegas ar bendramokslius. Tuomet sukyla įvairūs prieštaringi jausmai, apima baimė ir nerimas, kyla begalė klausimų. Pagalba r...
Tokie materialūs dalykai, rodantys žmogaus pasiekimus ir padėtį visuomenėje, kaip karjera, geras atlyginimas, naujas automobilis ar nuosavas namas, yra dažnai siejami su laimės indeksu ir gyvenimo prasme, bet visa tai gali neteikti džiaugsmo, jei žmogų užklumpa liga, netekties jausmas ar sielvartas.
Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sv...
Besišypsantys žmonės ne tik laimingesni, bet ir sveikesni. Amerikiečiai įsitikinę, kad šypsena žmogaus gyvenimą pailgina maždaug septyneriais metais. Siūlome nusišypsoti ir jums – šios nuotraukos tikrai pakels nuotaiką!
Šokis visais laikais buvo šis tas daugiau nei „tiesiog judesiai“ – tai ir jausmų, minčių išraiška, kūno kalba, bendravimo priemonė. Jis – neatsiejama daugelio ritualų (pavyzdžiui, įvairių švenčių, vestuvių) dalis, o kartais – būdas atsiriboti nuo pasaulio.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.