Kaip rūpintis savimi po prostatos operacijos?

Kaip rūpintis savimi po prostatos operacijos?

Paprastai išoperavus prostatą, į šlapimo pūslę įvedamas kateteris, kurio pagalba gydytojas gali stebėti išbėgantį iš pūslės šlapimą. Įsitikinus, kad operacija buvo sėkminga, ir jokių pakitimų šlapime nėra, kateteris pašalinamas. Žinoma, šiokių tokių nepatogumų pacientui vis dar lieka, nes organizmas turi prisitaikyti prie pooperacinių pokyčių, o ir randai bei operacijos pjūviai sugyja tikrai ne per kelias dienas. Normalus šlapinimasis turėtų prasidėti maždaug po 6 ar 8 savaičių, priklausomai nuo prostatos, kuri pas kiekvieną vyrą yra individuali.

Išvykstant iš ligoninės (dažniausiai kelios dienos po kateterio ištraukimo), gydytojai visuomet pateikia pacientui nurodymus, kaip rūpintis savimi namuose. Tačiau tikriausiai svarbiausias dalykas – pakankamai ilsėtis, kad organizmas sustiprėtų ir nedirbti fizinių darbų, kad nepažeistumėte po operacijos gyjančių žaizdų.

Prostatos operacijos tikslas – atstatyti tikslų funkcinį šlapimo pūslės išsituštinimą. Nepaisant to, kad operacija praėjo visiškai sėkmingai, nereikėtų tikėtis, jog šlapinimosi funkcija atsistatys per kelias dienas. Gali būti, kad grįžę į namus pastebėsite keistų simptomų, pavyzdžiui, kraujo priemaišų šlapime. Tai – visiškai natūralus gijimo procesas. Palaipsniui šlapimas taps vis švaresnis ir skaidresnis. Kad šlapimas greičiau prasiplautų, galima gerti daugiau vandens: skysčiai skatins šlapimo išsiskyrimą ir apsaugos nuo krešulių susidarymo. Tačiau šiuo klausimu reikėtų pasitarti su gydytoju. Kartais pasitaiko, kad gyjant žaizdai susidaro kraujo krešuliai, užkemšantys šlaplę ir trukdantys šlapimo ištekėjimui. Tokiu atveju būtina kuo skubiau kreiptis į jus operavusį gydytoją arba vykti į ligoninę, kur jums suteiks skubią pagalbą.

2 psl. »

Komentarai (10)

Ausra 2022-12-06 16:33
Kiek laiko biletenis.ar i baseina pirtis galima
Darius 2022-02-16 00:44
Ištraukus kateteri,didelis slapimo nelaikimas ir labai silpna srove,priš operacija buvo gera
Valdas 2021-12-07 17:15
Kada po operacijos prostatos galima mylėtis ?
Juozas 2021-07-13 14:30
Atlikta prostatos operacija, praėjo 3men ar galima jau lytiškai santykiauti
Edvardas 2021-05-05 10:37
Po prostatos operacijos lazeriu puslė liko išsiplėtus ir nesimažina kaip ja sumažinti
Edvardas 2021-05-05 10:28
Kaip atstatyti po operacijos šlapimo puslės darba
Zosius 2016-12-07 18:28
O man ištraukus kateterį iš pimpalo pradėjo skaudėti siknos kaulus
to as 2015-06-11 03:57
Kvaileli,tau manau klinikuose urologijoje padarė visą ligą.Aš laiku pabėgau.O kateterį tau prieš pat operaciją pasiūlė aišku ne valstybės kompensuojamą(kur pagal"daktarą"laiko tik nuo mėnesio iki 2 dienų,o iš jo rekomenduojamos "firmos",kur laiko iki 6 mėnesių...dar pasakyk kad daktaras Vai...,nusišausiu).O už katetrius Kauno urologų rekomenduotus moki Klaipėdos firmai,kur daktarėlis duoda tik sąskaitos numerį...Aišku prieš tai NEMARINANT KAS PRIVALOMA,ĮVAROMAS KATETERIS PAŽEIDŽIANT URETRĄ.
as 2 2015-02-05 21:05
man po prostaatos rezekcijos 4 savaites, skauda slapinantis, srove - nesuprasi ar ji geresne, slapimas uzsilaiko. tikriausiai pageres dar po 4 savaiciu. vaistu pririjau jau dabar saujomis.
as 2013-01-31 22:52
na kadangi man ispo operacijos neistate kateterio ir vos nesprogo is skausmo pusle tai dabar nesioju ilgalaiky ir kas menesi turiu keist,tikiuosi gydytojas zino ka pridirbes...

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas