Depresija puola ne tik mamas, bet ir tėčius

Depresija puola ne tik mamas, bet ir tėčius

Daugeliui moterų (beje, ne tik biologinėms motinoms, bet ir mažylius įsivaikinusioms), depresija taip ir lieka nediagnozuota. Jos kenčia vienatvėje, nes pačios nesuvokia staiga užplūdusių negatyvių jausmų, be to, supranta, kad neatitinka stereotipinių visuomenės lūkesčių. Juk ką tik pagimdžiusi moteris privalo švytėti iš palaimos, o jeigu „truputį liūdna“, suimti save į rankas, nes dabar ji atsakinga už kitą žmogų. Dėl visų šių komplikuotų priežasčių vadinamoji postnatalinė depresija dažnai slepiama. O ar žinojote, kad tokia depresija gali apimti ir tėčius?
 
Specialistų aiškinimu, depresija ir nerimas pagimdžius – nekontroliuojami dalykai, ir jokie bandymai „susiimti“ čia nepadės. Todėl užgriuvęs slogutis ir liūdesys, pyktis, įkyrios mintys, obsesinis elgesys ir daugybė kitų valią paralyžiuojančių simptomų, jei nesikreipiama pagalbos, gali ir sugniuždyti. Daugybę moterų jie pastūmėjo nepataisomiems tragiškiems poelgiams.  
 
Gerai, kad bent pastaraisiais metais apie šią bėda pradėta kalbėti ir dažniau, ir garsiau. Depresijos pagimdžius pavojus pabrėžia ne tik profesionalūs medikai, akušeriai ginekologai – ši tema nebėra tabu ir visuomenėje. Bet apie tai, kad tėvais tapę vyrai taip pat kenčia nuo depresijos, dar kalbama per retai. Jei išvis kalbama.
 
Lėtai atslenkantis pavojus
 
Diagnozė „depresija pagimdžius“ stipriajai lyčiai skamba keistokai, bet iš tikrųjų viskas yra logiška. Šis emocinės būklės sutrikimas nesirenka žmonių pagal lytį, ir depresija pagimdžius – taip pat.
 
Kad vyrai taip pat išgyvena depresiją po gimdymo – įrodytas faktas. Tiesa, mokslininkai dar tik pradeda gilintis į šį sutrikimą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas