Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, maždaug 15–18% porų negali susilaukti vaikų. Prognozuojama, kad ateityje statistika gali būti dar liūdnesnė, ir su šia problema susidurs jau kas trečia pora. Neretai įtarimai visų pirma krinta ant moters – neva ji negali pastoti ir kažkuria prasme yra nevisavertė, tačiau teiginys, kad nevaisingumas yra vien moterų bėda, tėra vienas iš daugelio paplitusių mitų. Štai dar keli iš jų.
Mitas: jei pora negali susilaukti vaikų, greičiausiai kaltas vyras
Anksčiau buvo manoma atvirkščiai, o pastaruoju metu kaltė vis dažniau verčiama ant vyrų. Įvairūs šaltiniai skelbia, kad porų nevaisingumą 40% lemia moterų, 40% – vyrų sveikatos sutrikimai, 10% – imunologinis nesuderinamumas, ir dar 10% visų atvejų priežastis lieka neaiški.
Mitas: nevaisingu gimstama
Reiktų pabrėžti, kad vyrų nevaisingumo priežastys skirstomos į dvi grupes – įgimtas ir įgytas.
Įgimtos priežastys:
Įgytos priežastys – kai nevaisingumą lemia ligos, traumos, operacijos, apsinuodijimai, vartojami vaistai, kenksmingos darbo sąlygos, žalingi įpročiai, stresas, mitybos ypatumai, aukšta aplinkos ar kūno temperatūra.
Mitas: vyro nevaisingumo priežastis – lytiniai santykiai su daugybe skirtingų partnerių
Iš dalies tai tiesa, tačiau kalti ne patys lytiniai santykiai, o lytiniu keliu plintančios ligos. Ir nesvarbu, ar tai banali gonorėja, ar grėsmingoji chlamidiozė – uždelsus su gydymu pasekmės bus tos pačios (dėl šlapimo ir lytinės sistemos organų uždegimų latakai, kuriais spermatozoidai iš sėklidžių patenka į spermą jos išsiliejimo metu, gali užakti).
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (3)