Norite išvengti prostatos vėžio? Atkreipkite dėmesį į mitybą

Norite išvengti prostatos vėžio? Atkreipkite dėmesį į mitybą

Šiuo metu Lietuvoje prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga. Norint apsisaugoti nuo prostatos vėžio svarbūs ne tik profilaktiniai tyrimai, bet ir gyvenimo būdas, o ypač didelį dėmesį vertėtų skirti tinkamai mitybai.

 

Gerybinė prostatos hiperplazija

 

Su gerybine prostatos hiperplazija dažniausiai susiduria pagyvenusio amžiaus vyriškiai. Ši liga pasireiškia graikinio riešuto dydžio prostatos liaukos, esančios po šlapimo pūsle, padidėjimu.

 

Liaukos veikla yra itin svarbi vyro vaisingumui, tačiau, net jei ji pašalinama, tai neigiamai nepaveikia seksualinio gyvenimo. Ši liga yra itin paplitusi tarp 60 ir daugiau metų sulaukusių vyrų, o sunkiausia galima jos komplikacija – vėžys.

 

Prostatos vėžys

 

Aštuoniasdešimtmečiai turi 80 procentų tikimybę susirgti prostatos vėžiu, tačiau jei palygintume skirtingose pasaulio dalyse gyvenančių vyrų statistiką, pastebėtume, kad ji skiriasi: azijiečiai šia liga suserga nepalyginti rečiau, ji pasitaiko 10 iš 100 000 atvejų, palyginti, pavyzdžiui, su juodaodžiais amerikiečiais.

 

Prostatos vėžį išduoda:

 

  • Susilpnėjusi šlapimo srovė
  • Skausmas tarpvietėje
  • Kraujas šlapime
  • Sunkumas šlapinantis
  • Šlapinimasis naktį
  • Dažnas šlapinimasis

 

Mitybos reikšmė

 

Norintieji išvengti prostatos vėžio, nemenką dėmesį turėtų skirti savo maisto racionui, mat riziką susirgti šia liga didina maistas, kurio sudėtyje daug prisotintųjų ir perdirbtųjų riebalų.

 

Maisto produktai, kuriuose gausu antioksidantų (pvz.: pomidorai), Omega-3 sočiųjų riebalų (graikiniai riešutai) ir ląstelienos (žalios daržovės), padeda išvengti vėžio. Be to, medikai pritaria, kad aktyvus seksualinis gyvenimas taip pat yra viena iš profilaktikos rūšių, tačiau perspėja, kad lytiniu būdu plintančios ligos padidina prostatos vėžio tikimybę. Prostatos veiklą gerina ir cinkas, kurio gausu moliūgų sėklose.

 

Sėslesnį gyvenimo būdą propaguojantiems pacientams medikai pataria periodiškai mankštintis, o 50 ir daugiau metų sulaukę vyriškiai bent kartą per metus turėtų apsilankyti pas urologą, kad jis patikrintų jų prostatą.

Komentarai