Silpniausia vyrų vieta – požiūris

Silpniausia vyrų vieta – požiūris

Trumpesnė vyrų gyvenimo trukmė ir didesnis jautrumas tam tikriems susirgimams priklauso ne tik nuo biologinių priežasčių, bet ir nuo pačių vyrų požiūrio į savo sveikatą, atkreipia dėmesį medikai.

„Gintarinės vaistinės“ Vilniuje vedėjas Laimis Dambrauskas sako, kad paprastai vyrai ne itin rūpinasi savo sveikata, nes mano, kad viskas susitvarkys savaime.

Siūlo daugiau kalbėtis

Vaistininkas tiki, kad didžiausia vyrų problema yra dėmesio trūkumas sau. Vyrai linkę ignoruoti įvairius simptomus ar organizmo siunčiamus signalus, o gydytis dažnai pradeda tik tuomet, kai liga ar sutrikimas jau būna gerokai pažengę.

„Net ir pajutus, atrodo, nereikšmingus simptomus, kviečiu kreiptis į vaistininką – mes galime įvertinti simptomų svarbą ir bent jau duoti nemokamą patarimą: galbūt visiškai nereikia jaudintis, galbūt verta susirūpinti ir kreiptis į gydytoją, o gal problemos sprendimą galima rasti iškart“, - sako L. Dambrauskas.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dažniausiai vyrų sveikatai grasina širdies, plaučių, prostatos ligos, taip pat depresija ir diabetas.

Papildai – ne visiems vienodi

Širdies ligų profilaktikai būtina periodiškai pasitikrinti cholesterolio kiekį kraujyje bei kraujo spaudimą, kurį stebėti ypač aktualu vyrams iki 45 metų. Prostatą vaistininkas L. Dambrauskas vyresniems vyrams rekomenduoja tikrintis bent kartą per metus, vartoti preparatus, gerinančius prostatos, šlapimo sistemos veiklą. Taip pat bet kokio amžiaus vyrams patartina propaguoti kuo sveikesnį gyvenimo būdą – sportuoti, sveikai maitintis, išsimiegoti, saikingai vartoti alkoholį, atsisakyti tabako ir pasaugoti nervų sistemą. „Labai jau nervinasi tie vyrai ir yra linkę viską laikyti savyje“, - sako rūpestingas vaistininkas.

Darbingo amžiaus vyrams jis savo sveikata rūpintis rekomenduoja atsižvelgiant į veiklos specifiką. Pavyzdžiui, dirbantys protinį darbą, žmonės dažnai patiria stresą, psichologinę įtampą, todėl jiems reikėtų rinktis protinę veiklą gerinančius, nervų sistemą stiprinančius preparatus, B grupės vitaminus.

Dirbantiems sunkų fizinį darbą pagrindinė pagalba organizmui yra įvairūs mineralai – natris, kalis, magnis, kurie prarandami prakaituojant. Vaistininkas L. Dambrauskas rekomenduoja rinktis preparatus, turinčius didesnes šių mineralų dozes ir visuomet vaistinėje pasitikrinti vaistų suderinamumą.
 

Komentarai