Mikro-TESE: unikali operacija Rygoje, suteikianti vilties tapti tėvu

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Mikro-TESE: unikali operacija Rygoje, suteikianti vilties tapti tėvu
@ Shutterstock

BEVEIK KIEKVIENO VYRO GYVENIME ATEINA AKIMIRKA, KAI UŽ VISKĄ LABIAUSIAI NORISI STABILAUS DARBO, MATERIALAUS GERBŪVIO IR ŠEIMOS SU VAIKAIS, TAČIAU, DEJA, NE VISI VYRAI GALI TAPTI TĖVAIS SAVO JĖGOMIS. LAIMEI, MOKSLININKAI SIŪLO IŠEITĮ. PIRMAJAME ANDROLOGIJOS CENTRE, ESANČIAME RYGOJE, LATVIJOJE, TĖVU PADEDA TAPTI IR TIEMS, KURIŲ SPERMOJE NĖRA NEI VIENO SPERMATOZOIDO. 

 

Spermos kokybė prastėja 

 

Europos reproduktologų asociacijos naujausi spermos kokybės tyrimai rodo, kad Europoje vyrų spermos kokybė per nepilnus 40 metų sumažėjo per pusę. Tai reiškia, kad šiais laikais vis didesnei daliai porų, svajojančiai apie šeimos pagausėjimą, prireikia andrologo ir reproduktologo pagalbos. Vyrai susiduria su iš pirmo žvilgsnio neišsprendžiama problema: būna, kad vyro spermoje nėra nei vieno spermatozoido, ir porai nepavyksta susilaukti vaikų. Anksčiau, norint susilaukti palikuonių ir atlikti poros medicininį apvaisinimą, buvo galima atlikti taip vadinamą TESA procedūrą, tačiau ji ne visada būdavo veiksminga, be to, turėdavo traumuojančių padarinių vyro sveikatai. Laimei, Rygoje, EGV klinikoje, siūloma naujiena – Mikro-TESE operacija, atliekama galingu mikroskopu, netraumuojant vyro reprodukcinių organų audinių. Šis metodas padidina galimybę rasti spermatozoidus 70-čia procentų. EGV klinika yra vienintelė reproduktologijos klinika Baltijos šalyse, turinti specialų mikroskopą tokioms procedūroms atlikti ir galinti padidinti iki 28 kartų. 

 

Kaip daroma Mikro-TESE? 

 

EGV klinikos Andrologijos arba vyro reprodukcinės sveikatos centrui vadovauja du pasaulinio lygio profesionalai: urologas, andrologas Dr. Andris Abelė (Andris Ābele) ir urologas, andrologas bei ultragarsinių tyrimų ekspertas Dr. Kirilas Ivanovas (Kirils Ivanovs). Ekspertai pasakoja: „Mikro-TESE operacija yra unikali galimybė pagaliau susilaukti mažylio. Kaip tai įmanoma? Operacija leidžia rasti tai, ko, atrodo, net neįmanoma rasti! Atsargiai ir švelniai atidengiame sėklidžių apvalkalą ir galingu mikroskopu ieškome sėklidėse spermatozoidų, kurių nėra niekur kitur. Mikroskopas leidžia juos pastebėti, išimti ir nors vienas rastas spermatozoidas panaudojamas moters kiaušialąstei apvaisinti. Tėvais tampa tie, kurie ankščiau neturėjo tam jokių galimybių. Svarbu ir tai, kad iki minimumo sumažėja komplikacijų rizika, o tai reiškia, kad pagal galimybes mažiau traumuojama vyro sveikata. 

 

Pacientuose rasti spermatozoidai ne tik pravers medicininio apvaisinimo procedūros metu, bet ir bus užšaldyti. Tokiu atveju vyrui suteikiama galimybė susilaukti savo vaikų genetiškai, ir ne tik vieno, o, galimas dalykas, kelių! 

 

 

Pasitikrinti Latvijoje – tik kartą per metus! 

 

EGV klinikos Andrologijos centras yra pirmoji gydymo įstaiga Baltijos šalyse, kur tuo pačiu metu galima išsigydyti beveik visas vyro sveikatos problemas. Gydytojai vyrą mato kaip bendrą vienetą ir susidaro detalų vaizdą apie jo ligas, įpročius ir sudėjus kartu visus veiksnius, susidaro nuomonę apie bendrą sveikatos būklę. Andrologijos centro ekspertai pastebi – Latvijoje galima pasikonsultuoti vyrų vaisingumo klausimais, gauti patarimų erekcijos sutrikimų atvejais, taip pat galima kreiptis pagalbos, jei kyla įtarimų dėl seksualinės transmisijos ligų. Ekspertas atlieka vyrų lytinių organų ir šlapimo takų ultragarso tyrimą bei doplerografiją, minimalias invazines urologines operacijas, bei, žinoma, unikalių Mikro-TESE operacijų metu gydo vyrų nevaisingumą. Sulaukę 40 metų vyrai turėtų kartą per metus apsilankyti pas andrologą ir urologą. Simptomai, kuriuos jaučiant būtina kreiptis į kliniką, yra šlapimo sutrikimai, kraujavimas iš šlapimo takų, išskyros iš šlapimo kanalo ir įtarimai dėl transmisijos ligų, netipinių darinių arba skausmo lytinių organų viduje, nevaisingumas, erekcijos sutrikimai ir kiti lytinio gyvenimo sutrikimai. Andrologo pagalbos reikia ieškoti tada, jei vyriškis greitai pavargsta, apninka depresija, padidėja irzlumas ir nervingumas, atsiranda miego sutrikimų, prasideda raumenų, sąnarių skausmai, sumažėja raumenų masė, libido ir pasidaro sunku pasiekti orgazmą. Andrologas taip pat gali padėti įvertinti gyvenimo būdo įtaką reprodukcinei sveikatai.

 

EGV klinikos kontaktai 

Adresas: Lāčplēša iela 38, 5-tas aukštas 

Telefonas + (371) 67 278 183 El. paštas: [email protected]

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas