Piktybinis prostatos vėžys gali būti sunaikintas be pjūvio, be kraujo, be skausmo ir be bendrinės nejautros net sunkiai chirurgams prieinamose vietose, o pacientai po procedūros praėjus vos porai valandų gali važiuoti namo. Tokias operacijas medikai gali atlikti kibernetiniu peiliu–robotu.
Naujausios kartos robotinė stereotaksinės radiochirurgijos įranga „CyberKnife“ yra alternatyva kai kuriems tradiciniams gydymo metodams. Ja galima žmogaus organizme sunaikinti įvairius patologinius darinius – gerybinius ir piktybinius navikus, kraujagyslių anomalijas.
Dabar prostatos vėžį galima gydyti daugybe gydymo metodų, tačiau kartais ir jų nepakanka. Tokiais atvejais „CyberKnife“ gali būti puiki alternatyva, kartais – vienintelė. Taip gali atsitikti gydant ne tik prostatą, bet ir smegenis, stuburą, kepenis, plaučius.
„CyberKnife“ tai – kibernetinis robotas. Prie jo „rankos“ pritvirtintas linijinis pozitronų greitintuvas pagal specialią programą į paciento kūną skleidžia tikslius spindulių pluoštus, kurie sunaikina naviką. „CyberKnife“ į naviką gali šaudyti net iš 1200 įvairių kampų nepaprastai tiksliai – iki milimetro dešimtųjų dalių. Tuo tarpu sveiki audiniai beveik nepatiria spindulių poveikio, pacientas nepatiria skaudžių, ilgalaikių komplikacijų.
„CyberKnife“ robotas sėkmingiausiai naikina iki 3 cm skersmens darinius, kartais – ir 5–6 cm dydžio. Juo galima šalinti ir nedidelius pirminius auglius bei metastazes tokiose vietose, kurių gydytojai dėl galimų komplikacijų nerekomenduoja operuoti arba pacientas atsisako operacinio gydymo. Todėl neretai „CyberKnife“ pacientais tampa tie ligoniai, kuriems operuojant ar taikant tradicinę redioterapiją buvo pašalintas ankstyvas prostatos vėžys, tačiau jis atsinaujino, atsirado metastazių.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (3)