Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį, kad prieš pradedant sportuoti reikėtų tam pasiruošti. Sportas – sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, žala gali būti didesnė už naudą. Tad ką reikėtų daryti, kad sportas būtų naudingesnis, pataria specialistai.
Vis daugiau lietuvių atostogoms renkasi aktyvų poilsį. Remiantis „Kantar TNS“ pernai rudenį atliktos apklausos duomenimis, net 40 proc. lietuvių slidinėja. Vis dėlto neretai tinkamai nepasiruošę poilsiautojai iš tokių atostogų namo grįžta su traumomis – patemptais raiščiais, sužalotais sąnariais ar, dar blogiau, sugipsuotomis rankomis ir kojomis.
Ką darome, kai norime numesti svorio? Paprastai griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau rezultatai džiugina ne visada. Kodėl? Atsakymas paprastas – svorį reguliuoti reikia ne draudimais ar prievarta, o formuojant sveikos mitybos/gyvensenos įpročius. Kai...
Nors didžiosios metų šventės labai dažnai baigiasi persivalgymu, skrandžio skausmais ar net apsinuodijimu, vaistininkai tikina, kad sočios ir tuo pačiu sveikos Velykos – misija įmanoma. Ekspertai dalijasi patarimais, ką daryti, kad šventės praeitų be sveikatos sutrikimų.
Priešais jus – kultūristė mėgėja Wanja Sjodin iš Švedijos. Ar atspėtumėte, kiek jai metų?
Žmonijos pradžioje streso sukeliamos fiziologinės reakcijos buvo labai reikalingos – nuo jų priklausė mūsų išlikimas kovoje su priešu. XXI a. tokie fiziniai pavojai nebeegzistuoja – vargu ar einant gatve jus užpuls koks stumbras ar mamutas. Tačiau streso daugumai išvengti nepavyksta. Specialistai įspėja, kad negydomas stresas gali tapti didele t...
Šiam „ruoniui“ labai pasisekė – jei ne greita draugų reakcija, pasiplaukiojimas lediniame ežere galėjo baigtis labai liūdnai.
Sėlenos – tai luobelės, kurios lieka sumalus grūdus, nesuvirškinamas išorinis kviečių ar kitų grūdų apvalkalas. Anksčiau malant grūdus didžioji sėlenų dalis būdavo išmetama, kol 7-ąjame praėjusio amžiaus dešimtmetį britų gydytojas Dennis p. Burkitt paskelbė keletą mokslinių pranešimų, kuriuose teigė, kad sėlenos ir kitos skaidulos gali apsaugoti...
Seniai žinoma, kad bananai – puikus energijos šaltinis. Mokslininkų teigimu, maždaug 90 minučių trukmės treniruotei užteks vos dviejų vidutinio dydžio bananų suteiktos energijos, todėl lyderiaujantys pasaulio atletai savo valgiaraščio neįsivaizduoja be šių vaisių.
Jei esate iš užsispyrėlių, pasirengusių viskam, kad tik pasiektų trokštamų rezultatų, šis video – kaip tik jums! Siūlome 1 valandos ir 20 minučių trukmės treniruotę. Per šį laiką sudeginsite net 1000 kcal!
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių