Viduržemio jūros regionui priklausanti Italijos virtuvė jau įsitvirtino Lietuvoje. Picoje ir makaronuose didelės žalos nemato ir dietologai, patariantys perimti gerąsias italų maisto derinimo bei gardinimo tradicijas, bet ne įprotį ypač gausiai valgyti vakare.
Parduotuvių lentynose vis daugiau įvairiausių sojos produktų, o ir sveikai besimaitinantys dažnai išdidžiai pareiškia įprastus maisto produktus iškeitę į soją. Toks maistas yra itin išgirtas: sveikas, turintis mažai riebalų, padedantis išvengti širdies ligų ir praturtintas kitomis gerosiomis savybėmis. Vis dėlto dažnai pasiduodama aplinkinių įti...
Gydytojai sudarė šio sezono superproduktų sąrašą. Kas į jį patenka? Kaip visas šias rudens dovanas geriausia paruošti, kad jos duotų kuo daugiau naudos sveikatai?
Visi žino, kad rūkymas kenkia sveikatai, tačiau išoriškai poveikį pamatyti sunku – nebent turite nerūkančią sesę ar brolį dvynį, su kuriuo galite save palyginti. Žiūrint į šias nuotraukas nesunku atspėti, kas iš šių žmonių rūko, o kas – ne.
Beveik visų mitybos piramidžių pagrindą sudaro kokios nors kruopos... Bet ar visos jos tokios sveikos, kaip esame pratę manyti?
Vyresniame amžiuje dažnas nusprendžia, kad pagaliau gali sau leisti atsipalaiduoti ir pradėti valgyti tai, kas patinka. Juk gyvenimas toks trumpas – kada dar juo pasimėgausime?
Aš Rusnė Gužauskaitė, man 18 metų, esu būsimoji abiturientė. Neseniai praėjęs mano 18-as gimtadienis toli gražu nebuvo tas tipinis vakarėlis sodyboje su svaigalais, rytiniais galvos skausmais ir pradingusia atmintimi. Jį atšvenčiau jaunimo stovykloje „Laisvės kodas“, kartu su maždaug 90-čia sveikos gyvensenos kryptimi žvelgiančių nuostabių žmoni...
Kad ir ką sakytų dietologai, bet kurios dietos sėkmės garantas – gera draugija. Jeigu kompaniją lieknėjant palaiko mylimas žmogus – tai beveik visada užtikrina sėkmę. Siūlome pažiūrėti, kokių rezultatų pasiekė šios poros!
Aktyvų laisvalaikį (bėgiojimą, važinėjimą dviračiais, lauko žaidimus ir kt.) neretai apkartina sąnarių skausmai. Ortopedas traumatologas neigia įsigalėjusį stereotipą, kad sąnarių problemos daugiausia kankina tik vyresnio amžiaus žmones ir tikina, kad kiekvienam žmogui skausmas kyla dėl skirtingų ir labai individualių priežasčių. Tai reiškia, ka...
Dar ne taip seniai žmoniją persekiojo tik dvi mitybos anomalijos: nepakankama neturtėlių mityba ir nuolatinis turtingųjų persivalgymas. Tačiau mūsų laikais atsirado egzotiškesnis kraštutinumas – taisyklingos mitybos aistra ir noras per ją pasiekti fizinę bei dvasinę tobulybę.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti