Ankstyvas mergaičių lytinis brendimas - problema?

Ankstyvas mergaičių lytinis brendimas - problema?

Lytinis brendimas – labai individualus dalykas, tačiau vis dėl to net ir šioje srityje egzistuoja tam tikros normos. Visą lytinį brendimą galima padalinti į du etapus: kuomet pasirodo pirmieji - vidiniai lytiniai požymiai ir kuomet pasirodo antrieji – išoriniai lytiniai požymiai. Įprastai mergaičių lytinė branda prasideda maždaug 10-11 metais, tačiau vis dažniau fiksuojami atvejai, kuomet fiziniai brandos požymiai išryškėja kur kas jaunesniame amžiuje.

Mergaičių lytinis brendimas: kas, kaip ir kada?

Mergaitėms, kaip ir berniukams, lytinis brendimas prasideda daug anksčiau, nei tai galima pastebėti išoriškai. Viskas prasideda nuo to, kad mergaitė ima sparčiau augti ir tuo pačiu keičiasi visas jos organizmas: padidėja gimda, kiaušidės, makštis, išveša lytinės liaukos. Gaminasi vis daugiau moteriškų lytinių hormonų – estrogenų. Šis procesas trunka porą metų, o kai organizmas iš vidaus pasiruošia, tuomet pasirodo išorinė lytinė branda: ant gaktos, kojų ir pažastyse ima augti plaukai, moteriškėja kūno formos, didėja krūtinė. Vėliau prasideda pirmosios mėnesinės.

Įprastai lytinis mergaitės brendimas trunka 2-6 metus. Jei 14 metų mergaitė dar neturi nė vieno lytinio brendimo požymio, o mėnesinės neprasideda sulaukus 16 metų, reikėtų pasikonsultuoti su ginekologu. Tačiau dabar dažniau pastebimas priešingas atvejis: mergaitės pradeda bręsti kur kas anksčiau. Kas tai įtakoja?

Kaip maistas įtakoja brendimą?

Spartesnį mergaičių lytinį vystymąsi be abejonės skatina hormonai. Pasirodo, kad šių hormonų esama ir galvijų mėsoje. Ne paslaptis, kad auginant mėsą tik pardavimui, ūkininkai naudoja įvairias augimą skatinančias priemones, kurių likučių gauna ir tą mėsą valgantys žmonės. Tačiau į maistą galima žvelgti ir iš visai kitos pusės. Lytinis brendimas tiesiogiai priklauso nuo imuniteto stiprumo ir nuo paties organizmo pasiruošimo priimti pokyčius. Kuo vaikas geriau maitinasi, tuo geresnė jo sveikata, taigi organizmas turi visas sąlygas sparčiau keistis.  

2 psl. »

Komentarai (6)

pagalba merginoms 2014-05-13 15:58
http: //ask.fm/Padedutikmerginoms
rosita 2012-06-04 16:48
fainai atrodai
jo blin nu vaizdelis 2012-05-30 12:51
kada subresut jobana bro bledi suka neraliuota a
krc 2012-05-30 12:49
nu jo snargle dar tik 12 metu o jau psas kaip kurva kur teisybė
sigute 2012-02-13 10:10
zauru kai kaskiokios mazges myli kaskiokius vaikinus
baisu 2012-02-04 20:14
Buvo viena karta vaziuoju autobusu ir kokios 9-11 amziaus snargles kalba kaip berna padarytu baisu o_O