Lytiniai santykiai vyresniame amžiuje: tai, ką reikėtų žinoti

Lytiniai santykiai vyresniame amžiuje: tai, ką reikėtų žinoti
@ Shutterstock

Kaip parodė tyrimai, maždaug 40 procentų 65–80 metų vyrų ir moterų yra seksualiai aktyvūs. Nors seksualinis aktyvumas yra laikomas svarbiu daugumos vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės rodikliu, su amžiumi gali kilti nemažai problemų. Nepaisant to, kad gydymas pagerėjo tokioms problemoms kaip: vyrų erekcijos sutrikimai ir moterų makšties sausumas, šlapimo nelaikymas ir gimdos prolapsas, vyresnio amžiaus asmenys vis tiek patiria sunkumų miegamajame ir dar per retai kreipiasi pagalbos pas gydytojus.

 

Galimos seksualinės problemos brandžiame amžiuje

 

Yra daugybė pokyčių, galinčių paveikti vyresnio amžiaus žmonių lytinius santykius ar pasitenkinimą lytiniu gyvenimu. Pagrindinės lytinių santykių problemos vyresniame amžiuje:

 

  1. Lytinių organų pokyčiai. Senstant moteriai makštis gali sutrumpėti ir susiaurėti, makšties sienelės gali tapti plonesnės ir standesnės, makšties tepimasis bus mažesnis. Vyrams senstant impotencija (dar vadinama erekcijos disfunkcija) tampa vis dažnesnė problema.

     
  2. Lėtinės ligos. Su amžiumi lėtinės ligos tampa vis dažnesnės ir įprasti senėjimo procesai gali sukelti nemažai problemų: lėtinį skausmą, artritą (dėl skaudamų sąnarių tam tikros sekso pozos gali būti nebepatogios ir neįmanomos), diabetą, širdies ligas, nutukimą (ši problema dažniau trukdo vyresnio amžiaus moterims nei vyrams).  

     
  3. Patiriami silpnesni orgazmai. Dėl įvairiausių vartojamų vaistų gali tapti sunku arba kartais ir nepavykti pasiekti orgazmo.

     
  4. Sumažėjęs lytinis potraukis dėl menopauzės. Estrogeno ir testosterono sumažėjimas po menopauzės gali sukelti moters kūno pokyčius ir sumažėjusį lytinį potraukį. Menopauzės metu ir po menopauzės moterys gali pastebėti, kad jos nėra taip lengvai lytiškai sujaudinamos ir jos gali būti mažiau jautrios glamonėms, prisilietimams. Visa tai gali sukelti mažesnį susidomėjimą seksu.

 

Patarimai, kaip išlaikyti malonų seksualinį gyvenimą

 

Vyresniame amžiuje seksas gali būti visiškai kitoks nei jaunystėje, tačiau jis ir toliau gali išlikti naudinga ir malonia santykių dalimi. Specialistai pataria, kaip išlaikyti sveiką ir malonų seksualinį gyvenimą brandžiame amžiuje:

 

  • Kalbėkitės su savo partneriu. Net jei sunku kalbėti apie seksą, atviras pasidalijimas savo poreikiais, norais ir rūpesčiais gali padėti labiau mėgautis seksu ir intymumu.

     
  • Apsilankykite pas šeimos gydytoją. Gydytojas gali padėti valdyti lėtinių ligų eigą ir paskirti vaistus, darančius įtaką seksualiniam gyvenimui. Jeigu reikia, paprašykite šeimos gydytojo siuntimo pas sekso terapeutą.

     
  •  Išplėskite požiūrį į seksą. Lytinis aktas yra tik vienas iš būdų, reikalingų visaverčiam seksualiniam gyvenimui. Prisilietimai ir bučiniai gali taip pat būti malonūs ir sukurti intymumą. Senstant yra normalu, kad jūs ir jūsų partneris turi skirtingus seksualinius sugebėjimus ir poreikius. Būkite atviri ieškodami naujų būdų mėgautis intymumu poroje.

     
  • Pakeiskite sekso rutiną – mylėkitės tuomet, kai turite daugiausia energijos. Paprasti sekso rutinos pakeitimai gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Pakeiskite sekso dienos laiką į tą, kai turite daugiausiai energijos. Išbandykite rytą, kuomet esate pailsėję po gero miego. Taip pat turėkite kantrybės, neskubinkite partnerio ar savęs.

     
  • Propoguokite sveiką gyvenseną. Norint kuo kokybiškesnių lytinių santykių, vis dar svarbu rūpintis savo fizine sveikata. Sveikai maitinkitės, reguliariai mankštinkitės, negerkite per daug alkoholio, nerūkykite.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto

Kitas faktas