Skirtingų kontraceptinių priemonių privalumai ir trūkumai

Skirtingų kontraceptinių priemonių privalumai ir trūkumai

Jei norite apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, būtina pasirinkti tinkamą apsaugos būdą. Kokį – priklauso nuo jūsų individualių poreikių: tai gali būti mechaninė kontracepcija, kontraceptinės tabletės, žiedas, pleistras, spiralė ar kt.
 
MECHANINĖ KONTRACEPCIJA
 
Mechaninės (barjerinės) kontracepcijos priemonės neleidžia spermai patekti į gimdą ir kiaušintakius ir apvaisinti kaušinėlio. Plačiausiai naudojama ir patikimiausiai apsauganti nuo neplanuoto nėštumo mechaninė kontraceptinė priemonė – prezervatyvai. Tai vienintelė apsaugos priemonė patikimai apsauganti nuo ŽIV ir lytiškai plintančių ligų.
 
Prezervatyvo patikimumas teisingai naudojant yra 88 - 97 procentai. Patikimumas didesnis, jei prezervatyvas yra suteptas spermicidu (spermatozoidus naikinančia medžiaga). Prezervatyvus galima naudoti tik su lubrikantais, pagamintais vandens pagrindu, nes riebaliniai tepalai ir lubrikantai (vazelinas) tirpdo lateksą, iš kurio pagaminti prezervatyvai ir padidėja neplanuoto nėštumo tikimybė.
 
SPERMICIDINĖS PRIEMONĖS
 
Spermicidai (dar vadinami vietinės kontracepcijos priemonėmis) – tai medžiagos, kurios sunaikina spermatozoidus prieš jiems praeinant pro gimdos kaklelį ir neleidžia įvykti kiaušinėlio apvaisinimui. Šios kontracepcijos priemonės naudojamos jas įvedant į makštį prieš lytinį aktą. Spermicidų patikimumas lyginant su kitomis apsaugos priemonėmis yra palyginti nedidelis (79 – 94%). Juos patogu vartoti trumpalaikei kontracepcijai arba kaip pagalbinę priemonę pamiršus išgerti geriamųjų kontraceptinių tablečių. Kai kurie spermicidai sumažina tikimybę užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.
 
Spermicidai gali būti naudojami įvairiais pavidalais: kremų, gelių, vaginalinių tablečių ir žvakučių, kempinėlių ir kt. Priklausomai nuo panaudojimo formos spermicidinės medžiagos pradeda veikti po tam tikro laiko (iki 15 min.).

2 psl. »

Komentarai