Odontologės konsultacija. Ką daryti, kad vaikas nebijotų dantų gydytojo?

Odontologės konsultacija. Ką daryti, kad vaikas nebijotų dantų gydytojo?

Laba diena,

ką daryti, kad vaikas nebijotų dantų gydytojo?


Šiuo atveju labai svarbus abipusis tėvų ir gydytojo bendradarbiavimas. Tėvų vaidmuo: jokiu būdu negalima vaikui sakyti „Nebijok, tau neskaudės“, nes automatiškai formuojama neigiama emocija ir susitikimo baimė. Gydytoją reikėtų pristatyti kaip geradarį draugą, kuris padės ir patars, o ne gydys ir sukels skausmą. Vaikas turi pasitikėti dantų gydytoju. Esant baimei, galima į kėdę sėsti ant tėvelio kelių, taip bus drąsiau vaikui ir paprasčiau gydytojui.

Gydytojo vaidmuo: labai svarbu užmegsti kontaktą su vaiku jau laukiamajame. Pirmiausia gydytojas turi prisistatyti ir pasisveikinti su vaiku tik tada su tėveliais. Kabinete reikėtų aprodyti aplinką, galima trumpai pažaisti. Jei vaikui baisu, galima į kabinetą pakviesti tėvelius.

Vaikas turi jaustis saugus, todėl jam reikėtų suteikti informaciją apie būsimos procedūros detales. Labai svarbu vaikui sakyti tiesą ir dažnai jį pagirti. Po vizito vaikui galima padovanoti mažą dovanėlę. Patariama vaiką atsivesti į kliniką, kai gydosi tėvai, kad jis matytų kaip vyksta procedūros ir pratintųsi.

 

 

Daugiau gydytojos odontologės atsakymų rasite: Jūratė Bartusevičienė

 

Gydytojos odontologės svetainė:

http://www.facebook.com/FabijoniskiuSveikatosCentras

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

Komentarai (1)

Saule 2012-06-04 16:09
Oi nežinau kaip šitą bėdą įveikti... Nors mūsų pirmasis apsilankymas ir buvo labai malonus, vis dėl to po pirmo gręžimo vaikas dantukų gydytojo paniškai bijo

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas