Šių laikų rykštė – vaikų trumparegystė: kaip pastebėti laiku ir padėti akims?

Šių laikų rykštė – vaikų trumparegystė: kaip pastebėti laiku ir padėti akims?

Ruošiantis naujam mokslo metų sezonui, tėveliai skuba pasirūpinti vaiko profilaktine sveikatos patikra. Vis dėlto, akių gydytojo kabinete kas ketvirta šeima išgirsta, jog vaikas yra trumparegis. Dalijamės naudingais patarimais, kaip su specialiais lęšiais „Bod Lenses MYO Care“ sulėtinti vaikų trumparegystės progresavimą bei nuo regėjimo sutrikimų apsaugoti dar sveikas akis.

 

Dažniausios priežastys

 

Su regos sutrikimais susiduria 1 iš 4 mokyklinio amžiaus vaikų. Tokie skaičiai atima žadą, o ir mokslininkai nusiteikę pesimistiškai – nekeičiant gyvenimo būdo vaikų rega ir toliau prastės. Manoma, kad 2050 metais trumparegystė pasireikš 50 proc. pasaulio gyventojų.

 

Pagrindinis trumparegystės kaltininkas yra per dažnas telefonų, planšetinių kompiuterių naudojimas bei televizoriaus žiūrėjimas. Vaikai gimsta geriau prisitaikę matyti į tolį, o pernelyg ankstyvas akių apkrovimas žiūrėjimu į artimus objektus stipriai ima kenkti jų akims. Kadangi vaikų raumenys silpnesni, ši apkrova sukelia akies raumenų spazmą, o laikui bėgant gali išsivystyti patologinė trumparegystė, dėl kurios negrįžtamai pablogėja regėjimas.

 

Žinoma, trumparegystė gali būti ir paveldėta. Trumparegių tėvų vaikai dažnai turi tą pačią refrakcijos ydą ir kenčia nuo regos sutrikimų.

 

Nesunku pastebėti pirmuosius simptomus

 

Simptomai, išduodantys, kad mokyklinio amžiaus vaikui pasireiškė trumparegystė, yra nuolatinis vaiko skundimasis, kad jis nemato, kas parašyta mokyklos lentoje, dažnas galvos skausmas, akių nuovargis bei sausėjimas.  

 

Jei vaikas dar neturi šešerių, tuomet veikiausiai pats nesupras, jog rega suprastėjo, todėl vertėtų atkreipti dėmesį, ar jis surenka mažus maisto trupinėlius, kaip žaidžia su smulkiais žaislais, laiko galvą ir ar žvelgdamas į tolį primerkia akis.

 

Nevalia laukti

 

Tėvų gretose neretai sklando mitas, jog vaiko akims susilpnėjus, akinių įsigijimo geriausia vengti ir laukti, kol akys sustiprės pačios, vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas. Nekoreguojama vaiko trumparegystė nepranyks, o laikui bėgant regėjimas gali dar labiau silpnėti ar komplikuotis į regos praradimą. 

 

Jeigu įtariate, kad vaikui trumparegystė, derėtų negaišti ir kreiptis į specialistus, bei įsigyti akinius su kokybiškais, trumparegystę stabdančiais ir vaikams pritaikytais akinių lęšiais „Bod lenses MYO Care“.

 

Išskirtinė kokybė

 

Lietuvoje pagaminti „Bod Lenses MYO Care“ akinių lęšiai sukurti efektyviam vaikų trumparegystės valdymui. Tai lęšiai, kuriuos pradėjus nešioti laiku, trumparegystės progresavimas vidutiniškai sumažinamas net 40 proc.!

 

Klinikiniais tyrimai patvirtinta, kad palyginti su tradiciniais gydymo būdais, „Bod Lenses MYO Care“ lęšiai žymiai sulėtina trumparegystės progresavimą. Be to, adaptacijos prie lęšių laikotarpis yra trumpas, nes vaikų akys prie jų prisitaiko itin greitai.

 

Taip pat „Bod Lenses MYO Care“ lęšiai yra padengti daugiasluoksne Clarus Sericum UV nano danga, kuri pasižymi itin dideliu atsparumu įbrėžimams ir lengvu lęšių valymu bei suteikia visapusišką apsaugą nuo UV spindulių. Abi lęšio pusės padengiamos superoleofobiniu, riebalus atstumiančiu bei slidumą suteikiančiu sluoksniu ir superhidrofobiniu, skystį atstumiančiu sluoksniu.

 

„Bod Lenses MYO Care“ privalumai:

 • Saugūs ir efektyvūs lęšiai
 • Lėtina trumparegystės progresavimą
 • Gerina savijautą
 • Itin greita adaptacija 
 • Minimaliai invazinis optinis sprendimas
 • Sumažina tikimybę susirgti akių ligomis

 

Jeigu pasirinkus šiuos lęšius metų bėgyje pacientui reikalinga pakartotina regėjimo korekcija, naujiems „Bod Lenses MYO Care“ lęšiams taikoma 50 proc. nuolaida. 

 

Daugiau informacijos apie „Bod Lenses MYO Care“ lęšius galite rasti čia.

 

Paprasti sprendimai norintiems sustiprinti akis

 

Su regos sutrikimais dar nesusidūrusiems tėvams, vaiko rega vertėtų pasirūpinti profilaktiškai. 

 

Štai keletas paprastų patarimų:

 • Vaiko mitybą papildykite mėlynėmis. Pasirodo, kad šios uogos gerina tinklainės aprūpinimą krauju, o sudėtyje esantys taninai ir flavonoidai pasižymi uždegimus slopinančiu poveikiu. 
 • Nepamirškite burokėlių. Šį daržovė turi daug fosforo, natrio, mangano, jodo, B grupės vitaminų, vitamino C, E, folio rūgšties, karotinoidų, todėl itin gerai mažina akių nuovargį ir valo kraują.
 • Skatinkite vaiką laiką leisti lauke ir žiūrėti į tolį, nes tai stiprina akių raumenis ir gerina regą.
 • Priminkite, kad žaidžiant kompiuteriu ar mokantis, svarbu daryti pertraukas.
 • Pasirūpinkite, kad vaikui skaitant, piešiant ar žaidžiant patalpoje būtų užtikrintas tinkamas apšvietimas.
 • Ribokite laiką prie ekranų. Amerikos pediatrų draugija teigia, kad vaikai nuo 2 iki 5 metų prie ekrano per dieną turėtų praleisti ne daugiau, kaip 1 valandą. Tuo tarpu 6 metų ir vyresniems laiką prie ekranų savo nuožiūra turėtų riboti tėvai.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas